JuRajskie Ptaki w Żarkach

Strona główna » Aktualności » JuRajskie Ptaki w Żarkach

wielkość tekstu: A | A | A

Kolorowe, zabawne, interesujące – takie właśnie są papugi w nowym obiekcie turystycznym, który od 1 maja będzie otwarty w Żarkach. Papugarnia znajduje niemal w centrum jurajskiego miasteczka Żarki, nieopodal basenu kąpielowego. W papugarni jest możliwość robienia zdjęć, ale przede wszystkim spotkania z ptakami i karmienia.
- Zapraszamy turystów indywidualnych i grupowych - mówi Artur Siedławski, właściciel Papugarni  JuRajskie Ptaki. – Mamy się czym pochwalić. Można u nas podziwiać 52 sztuki papug. Mamy papugi różnych gatunków. Są amazonki, senegalki, rudosterki, górskie, aleksandretty, modrolotki, nimfy i nierozłączki. Cały czas się rozwijamy i wkrótce zwiększy się ilość dostępnych ptaków. Będą jeszcze inne gatunki.
W papugarni każdy może podejrzeć życie tych niezwykle barwnych ptaków. Te swobodnie latają i cieszą oko. Za sprawą karmy można oczywiście sprawić, że ptaki znajdą się na wyciągnięcie ręki.
- Karma jest do kupienia na miejscu. Specjalnie dla gości przygotowaliśmy fototapety, aby mogli skorzystać i zrobić fajne zdjęcia na pamiątkę i na potrzeby profili społecznych – dodaje pan Artur.

Wizyta w papugarni trwa do godziny. Na zewnątrz przygotowana woliera dla gołębi. Gospodarze chcą bowiem prezentować jeszcze gołębie ozdobne.

Najbliższa okazja, aby zajrzeć do papugarni już w ten w weekend. Czynne od 1 do 7 maja w godz. 10.00 – 18.00. Po długim weekendzie czynne od środy do niedzieli w godzinach  10.00 – 18.00. Jest możliwość rezerwacji ( otwarcia ) dla większej grupy w poniedziałek lub wtorek. Rezerwacje mile widziane. Obiekt dostępny cały rok.

Info:
JuRajskie Ptaki
Wierzbowa 13, 42 – 310 Żarki
tel. 789 631 473
 

czytano: 544 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2023-04-27 10:47:49

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna