Organizacja turnieju SUMO w Gminie Klucze

Strona główna » Aktualności » Organizacja turnieju SUMO w Gminie Klucze

wielkość tekstu: A | A | A

11 maja 2023 r. zostało oficjalnie podpisane porozumienie, na mocy którego w Gminie Klucze odbędzie się pokazowy turniej Sumo, organizowany w ramach Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023.
Igrzyska Europejskie, które odbędą się w dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023 r., zbliżają się wielkimi krokami. Areną jednego z wydarzeń towarzyszących, jakim są zawody SUMO w randze Mistrzostw Europy Seniorek i Seniorów, będzie nowo wybudowana hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Kluczach.. 11 maja 2023 r. zostało oficjalnie podpisane porozumienie w tej sprawie, pomiędzy Gminą Klucze, reprezentowaną przez Wójta Gminy Norberta Bienia, a Prezydentem European Sumo Federation Dariuszem Rozumem.
 
W wydarzeniu tym uczestniczył również Wiceminister Sportu i Turystyki Jacek Osuch, z inicjatywy którego wspomniany turniej odbędzie się na ziemi kluczewskiej w hali sportowej wybudowanej przy jego ogromnemu wsparciu.
Dzięki wysiłkowi wielu osób, które zaangażowane są w niełatwy proces organizacyjny, III Igrzyska Europejskie zawitają do Gminy Klucze!
Już niebawem, tj. 24 i 25 czerwca, będziemy mogli śledzić zmagania najlepszych przedstawicieli całego kontynentu w SUMO!
 
 
 

czytano: 396 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2023-05-15 10:48:03

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna