Zachęcamy do zagłosowania na Bydgoszcz jako jedyne polskie miasto w konkursie o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020.

Strona główna » Aktualności » Zachęcamy do zagłosowania na Bydgoszcz jako jedyne polskie miasto w konkursie o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020.

wielkość tekstu: A | A | A

Zachęcamy do zagłosowania na Bydgoszcz jako jedyne polskie miasto w konkursie o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020.

Z ogromną przyjemnością Polska Organizacja Turystyczna informuje, że Bydgoszcz to jedyne polskie miasto, które nominowane zostało do udziału w prestiżowym konkursie o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020).
Konkurs organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie.

Bydgoszcz znalazła się wśród 20 celów podróży wybranych przez EBD: Rzym, Rotterdam, Sibiu, Ateny, Berlin, Colmar, Menorca, Tbilisi, Praga, Cork, Heviz, Wiedeń, Paryż, Rochefort (EDEN), Rijeka, Madryt, Cascais, Reykjavik, Namur.

Wierzymy, że dobry wynik Bydgoszczy może przyczynić się do wzrostu liczby turystów odwiedzających nie tylko miasto, ale także inne regiony kraju.

Jednak bez Państwa pomocy dobry wynik Bydgoszczy/Polski w tym konkursie nie będzie możliwy. Dlatego prosimy o Państwa głosy.

Głosowanie trwa od 15 stycznia do 5 lutego 2020 roku. Z jednego IP można oddać tylko 1 głos na tydzień.

Link do strony poniżej:

https://www.europeanbestdestinations.com/european-best-destinations-2020/

„Bydgoszcz to idealne miejsce dla podróżników chcących odkrywać prawdziwe miasta z prawdziwymi ludźmi i chcących doświadczyć czegoś niezwykłego.” – Tak uzasadnia nominację Bydgoszczy Maximilien Lejeune, dyrektor European Best Destinations.

Więcej o Bydgoszczy na www.visitbydgoszcz.pl

 

czytano: 715 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2020-01-16 14:08:41

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna