Sowiarnia Sławków

Strona główna » Przewodnik » Sport i turystyka » Zagrody edukacyjne, animaloterapia » Sowiarnia Sławków

wielkość tekstu: A | A | A

Sowiarnia Sławków to inicjatywa osoby prywatnej polegająca na hodowli różnych gatunków sów. Mimo, że początkowo właściciel nie planował prowadzenia pokazów z sowami i prelekcji to w wyniku dużego zainteresowania nimi oraz zachęty bliskich, zdecydował się na otwarcie ośrodka, w którym poza pokazywaniem swoich zwierząt, niesie pomoc chorym i/lub zranionym w wypadkach dzikim sowom. Wszystko to wynika z jego głębokiej fascynacji sowami trwającej od kilku lat.

 

Obiekt położony jest w małej miejscowości o nazwie Sławków na granicy Śląska i Małopolski. W połowie roku 2022 w hodowli żyje 6 gatunków sów: puchacz zwyczajny imieniem Bubu, Kora- puszczyk uralski, Gaja- płomykówka zwyczajna, Jimmy- puszczyk zwyczajny, Joko- (gatunek afrykański)- szlarogłówka północna, Tajfun- włochatka zwyczajna. Wraz z nimi na terenie Sowiarni mieszkają dwie alpaki, jednakże właściciel już ma w planach przyjęcie nowych zwierząt parzystokopytnych i rozszerzenie hodowli sów o kolejne gatunki. Jego zamysłem jest zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich sów występujących w Polsce.
 
Pokazy z sowami prowadzone są: 
 
  • dla gości prywatnych: w weekendy, święta i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach: 11:00, 13:30 i 16:00. Godziny otwarcia ośrodka w tych dniach to 10:45- 17:30 (ostatnie wejście jest do godziny 17:00);
  • dla grup zorganizowanych minimum 12 osób- w tygodniu po wcześniejszym ustaleniu terminu.
W ramach uczestnictwa w pokazie można pogłaskać sowę, potrzymać na dłoni i dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji o ich życiu, charakterze i zwyczajach.
Gościna w Sowiarni Sławków jest świetną atrakcją dla całej rodziny, bez względu na wiek. Goście mają również sposobność pójścia z sową na spacer po lesie, zakupu voucherów na wspomniane pokazy i spacery. Dla dzieci przygotowano grę terenową z nagrodami oraz strefę zabawy. 
Więcej informacji znaleźć można na www.sowiarnia-slawkow.com a wszelkie aktualności najlepiej śledzić na profilu "Sowiarnia Sławków" na portalu Facebook.
Serdecznie zapraszamy!
 
Kontakt:
 

Bartek: umawianie spacerów, zapytania o prelekcje wyjazdowe, inne okołoptasie tematy:  724 925 699

Magda: reklama, kwestie techniczne, formalne lub kiedy Bartek nie odbiera: 502 614 416

sowiarniaslawkow@gmail.com

 
 
Lokalizacja:

Ul. Chwaliboskie obok nr 4
41-260 Sławków
Gmina: Sławków
Powiat: będziński
 
 
 
 

czytano: 371 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2023-03-15 09:35:17

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna