Małe Centrum Nauki SOWA

Strona główna » Przewodnik » Sport i turystyka » Zagrody edukacyjne, animaloterapia » Małe Centrum Nauki SOWA

wielkość tekstu: A | A | A

SOWA to małe centrum nauki, w którym samodzielnie będziemy poszukiwać, odkrywać i eksperymentować. Eksponaty to stacje badawcze, za pomocą których zwiedzający może wywołać określone zjawisko, zmieniać jego parametry, obserwować je i sprawdzać.

 

Jak sprawić, aby piłka zawisła w powietrzu bez pomocy sznurka? Co zrobić, by z naszych palców popłynęła muzyka? Przekonaj się na własne skórze! Tu wszystkiego można dotknąć, swobodnie wybierać kierunek zwiedzania, a w Majsterni rozwiązywać zadania konstruktorskie i rozwijać kompetencje przyszłości.

 

 Image

 

SOWA to miejsce, które inspiruje do poznawania zjawisk rządzących światem, ale przede wszystkim ożywa dzięki interakcji z odwiedzającymi.

Małe Centrum Nauki - SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności

Budynek dworca kolejowego przy ul. 3 maja 4 w Zawierciu.

źródło:https://www.mok.pl/kategorie/SOWA_Zawiercie

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

 
Ul. 3 Maja 4a
42-400 Zawiercie
 
Gmina: Zawiercie
Powiat: zawierciański
Kontakt:
Telefon: +48 539 070 970
 

 

czytano: 235 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2023-03-13 09:46:47

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gmin
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna