FERIE 2019 W ŁAZACH

Strona główna » Aktualności » FERIE 2019 W ŁAZACH

wielkość tekstu: A | A | A

FERIE 2019 W ŁAZACH

11 lutego dzieci i młodzież w województwie śląskim rozpoczną ferie. Tylko część z nich wyjedzie na zorganizowany wypoczynek, np. na narty w góry. Samorząd Łaz kolejny raz przygotowuje szereg propozycji na ciekawe i aktywne spędzenie wolnych dwóch tygodni w mieście.

 

W latach poprzednich największą popularnością cieszyły się zajęcia w Parku Wodnym „Jura” w Łazach – przypomina Bożena Miklas, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Łazach. Pływalnia kolejny raz zaprasza uczniów na zabawy i gry w wodzie. Każdego dnia dwie godziny na basenie będą darmowe dla dzieci z gminy Łazy – dodaje Miklas.

Wszystkie instytucje miejskie przygotowały bogaty program, który jest pełen atrakcji. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Oczywiście będziemy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci, pomagać będą nam w tym m.in. policjanci – zaznacza kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Łazach.

Nie będą nudzić się także wszyscy, którzy przyjdą do Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Wśród atrakcji znajdą się m.in. zajęcia z programowania robotów, ceramika, występy teatralne, quizy i pokaz iluzji – zdradza Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

„Ferie w piaskownicy” – zabawy sensoryczne, „Walentynkowe wariacje”, kino w bibliotece – to z kolei niektóre z propozycji przygotowanych przez pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach oraz Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka”. Swoje programy na ferie mają także miejskie szkoły i przedszkole w Łazach.

Dokładny program „Ferie 2019” w Łazach można odnaleźć na plakatach oraz w Internecie. Ferie 2019 dofinansowane są ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

ZAPRASZAMY TAKŻE NA NASZ PROFIL NA FB

https://www.facebook.com/GminaLazyOfficial/?ref=ts&fref=ts

czytano: 734 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-02-07 10:46:11

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna