Zapraszamy na lodowisko na olkuskim rynku

Strona główna » Aktualności » Zapraszamy na lodowisko na olkuskim rynku

wielkość tekstu: A | A | A

Już wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe. Warto zatem zaplanować sobie wyjazd do Olkusza, aby skorzystać z lodowiska na płycie rynku. Oczywiście nie trzeba czekać na rozpoczęcie ferii, bo lodowisko działa od początku grudnia.

Lodowisko jest czynne codziennie w godzinach 9:00 - 21:00 z przerwą konserwacyjną tafli w godzinach 14:00 - 16:00. Przy lodowisku działa także wypożyczalnia łyżew. Dzieci i młodzież płacą za wstęp na lodowisko 5 zł, dorośli 7 zł. Są także bilety rodzinne oraz bilety dla osób z Kartą Dużej Rodziny. Szczegółowe informacje można uzyskać u pracowników obsługi lodowiska (tel. 571 795 597).

Zimowa wizyta w Srebrnym Mieście nie musi ograniczać się do szaleństw na łyżwach. Warto skorzystać z okazji i zwiedzić olkuskie placówki muzealne w promocyjnej cenie jednego biletu. Do końca lutego kupując bilet w cenie 20 zł (ulgowy) albo 30 zł (normalny) można zwiedzić nie tylko niezwykłą ekspozycję Podziemny Olkusz, ale także ciekawe kolekcje MOK, czyli Muzeum Afrykanistyczne, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz Kolekcję Minerałów i Skamieniałości. Ponieważ każde z muzeów ma niezwykłe zbiory i może zabraknąć czasu, aby poznać je w ciągu jednego dnia, warto zwiedzanie tych placówek rozłożyć sobie na kilka dni. Promocja dotyczy turystów indywidualnych i obowiązuje od wtorku do soboty w godzinach 9:00-16:30 w styczniu oraz lutym 2024 roku. Bilety są dostępne w kasach: Miejskiego Ośrodka Kultury, ekspozycji Podziemny Olkusz (Rynek 4), a także Centrum Kultury MOK (ul. Szpitalna 32).

Wizyta w Olkuszu, to także okazja do rodzinnej zabawy, czyli wędrówki po olkuskiej starówce i szukania odpowiedzi na zagadki zawarte w questach i grach miejskich. Karty questów i gier można otrzymać bezpłatnie w Punkcie Informacji Turystycznej (Rynek 4). Tam także czekają drobne upominki za poprawne rozwiązanie questów.

Oczywiście zachęcamy także do zimowych wędrówek po okolicach Olkusza. Nawet zimą warto wybrać się do rezerwatu przyrody Pazurek, zobaczyć maszyny górnicze w olkuskim „Silver Parku”, wspiąć się na Januszkową Górę, odwiedzić wzgórze zamkowe w Rabsztynie, czy pospacerować po Pustyni Błędowskiej. W olkuskim Punkcie Informacji Turystycznej czekają bezpłatne ulotki, foldery i mapy, które ułatwią zaplanowanie zimowych spacerów.

czytano: 323 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2024-01-10 11:08:31

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna