Nowa ścieżka rowerowa w Żarkach wzdłuż ul. Koziegłowskiej

Strona główna » Aktualności » Nowa ścieżka rowerowa w Żarkach wzdłuż ul. Koziegłowskiej

wielkość tekstu: A | A | A

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej

Niezwykle malownicza jest nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej. Łączy ul. Jagodową z terenem rekreacyjnym przy ul. Steinkellera. Była budowana w dwóch etapach ze wsparciem środków zewnętrznych. Nawierzchnia z kruszywa kamiennego.

- Właśnie zakończono drugi etap prac na długości 857 m. Całkowity koszt: 140 220,00 zł. Dofinansowanie: 99 990, 00 zł  - informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Można bezpiecznie przejechać od ul. Jagodowej do stadionu i dalej ul. Steinkellera do centrum miasteczka.  Dotację na II etap z Partnerstwa Północnej Jury pozyskało Stowarzyszenie LKS Zieloni Żarki ze wsparciem żareckich urzędników.

Pierwszy etap obejmował odcinek o długości 555 m i o szer. 2 m. Ścieżka o nawierzchni z kruszywa kamiennego powstała wzdłuż ul. Koziegłowskiej w Żarkach w terenie leśnym, oddalonym od ruchliwej drogi wojewódzkiej. Początek trasy powiązany jest z nowowybudowaną ścieżką rowerową przy ul. Jagodowej. Koniec tego odcinka zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z istniejącą drogą leśną. – Przy tym fragmencie również miejsce dla rowerzystów z ławką do odpoczynku, stojakiem na rowery i koszem – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Finanse na ten pozyskało Stowarzyszenie LKS Zielni Żarki w kwocie 44 400,00 zł dotacji z RLGD „Jurajska Ryba”. Całość zadania 64 000,00 zł.

czytano: 258 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2023-11-03 13:40:23

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna