JURAJSKI SYSTEM CERTYFIKACJI PRODUKTÓW I USŁUG TURYSTYCZNYCH

Strona główna » Aktualności » JURAJSKI SYSTEM CERTYFIKACJI PRODUKTÓW I USŁUG TURYSTYCZNYCH

wielkość tekstu: A | A | A

JURAJSKI SYSTEM CERTYFIKACJI PRODUKTÓW I USŁUG TURYSTYCZNYCH

Wychodząc naprzeciw światowym trendom oraz rosnącej popularności działań mających na celu podnoszenie jakości produktów i usług turystycznych Związek Gmin Jurajskich przy współpracy z ekspertami zewnętrznymi realizuje projekt pt. „Wdrożenie jurajskiego systemu certyfikacji produktów i usług turystycznych jako głównego czynnika profesjonalizacji kadr turystycznych oraz podnoszenia jakości usług”. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

 

Projekt jest bezpośrednio powiązany ze zrealizowaną w 2019 r. Strategią rozwoju terytorialnej marki turystycznej „Jura Krakowsko-Częstochowska” wraz z systemem identyfikacji wizualnej marki, w której wskazano na potrzebę wdrożenia zintegrowanego podejścia do wysokiej jakości produktów i usług turystycznych w województwie małopolskim i śląskim.

 

Celem projektu jest podnoszenie jakości produktów i usług turystycznych poprzez wprowadzenie systemu certyfikacji, premiującej najlepsze z nich. Zcertyfikowane produkty i usługi zostaną oznakowane specjalnym logo i będą promowane zarówno w mediach elektronicznych, jak i za pomocą narzędzi tradycyjnych.

 

Realizacja projektu zakłada następujące działania:

 • Opracowanie Programu operacyjnego wdrożenia Jurajskiego Systemu Certyfikacji Produktów i Usług Turystycznych, który będzie stanowił swego rodzaju manual dla członków Zespołu Certyfikującego oraz dla właścicieli obiektów i producentów produktów. Program obejmuje m.in. następujące elementy: diagnozę strategiczną elementów systemu, ogólne zasady certyfikacji, Regulamin Certyfikacji, główne grupy interesariuszy, kryteriów certyfikacji w poszczególnych kategoriach, koszyk korzyści dla poszczególnych interesariuszy systemu.
 • Przeprowadzenie pilotażowej certyfikacji 15 obiektów i produktów z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej w następujących kategoriach: usługi noclegowe, usługi gastronomiczne, atrakcje turystyczne, produkty rzemieślnicze i spożywcze. Certyfikacja zostanie przeprowadzona przez Komisję Certyfikacyjną w oparciu o Regulamin oraz kryteria oceny przygotowane odrębnie dla każdej kategorii.  
 • Promocję systemu w mediach elektronicznych na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych, a także promocja pierwszych obiektów i produktów, które otrzymają Jurajski Certyfikat Jakości. Kampania promocyjna ma na celu przede wszystkim zaprezentowanie nowego pomysłu podnoszenie jakości na Jurze. Jest także adresowana do turystów, aby zapoznać ich z obiektami i produktami, które poddane zostały certyfikacji.
 • Seminarium podsumowujące realizację projektu podczas którego zaprezentowane zostaną efekty realizacji projektu: dokumenty umożliwiające przeprowadzenie certyfikacji, a przede wszystkich pierwsze zcertyfikowane produkty i usługi z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Zgłoszenia do certyfikacji przyjmowane są w oparciu o regulamin i kryteria certyfikacji w 4 kategoriach: usługi noclegowe, usługi gastronomiczne, atrakcje turystyczne, produkty rzemieślnicze i spożywcze. Wszystkie dokumenty dostępne są do pobrania pod linkiem: …..

 

Wypełnione dokumenty zgłoszeniowe należy przesłać z dopiskiem CERTYFIKACJA na adres mailowy: info@jura.info.pl do dnia 30 listopada 2021 roku.

 

Konferencja on-line podsumowująca projekt i przedstawiająca zdobywców Jurajskiego Certyfikatu Jakości w edycji 2021 odbędzie się w dniu 20 grudnia 2021 roku. Już dziś zapraszamy!

czytano: 797 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2021-11-17 10:48:56

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

 • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
 • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
 • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

 • DSC_0081
 • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
 • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
 • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
 • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna