Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Elżbiety Trzeciak, osoby niezwykle zaangażowanej w rozwój turystyki w Częstochowie, Województwie Śląskim i na Jurze.

Strona główna » Aktualności » Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Elżbiety Trzeciak, osoby niezwykle zaangażowanej w rozwój turystyki w Częstochowie, Województwie Śląskim i na Jurze.

wielkość tekstu: A | A | A

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Elżbiety Trzeciak, osoby niezwykle zaangażowanej w rozwój turystyki w Częstochowie, Województwie Śląskim i na Jurze.

To właśnie z Nią robiliśmy jedną  z pierwszych publikacji ZGJ promujących Jurę Krakowsko – Częstochowską. Szefowała wtedy częstochowskiemu oddziałowi Centralnego Ośrodka Informacji Turystycznej. Współpracowaliśmy też w okresie gdy pracowała w Urzędzie Marszałkowskim w Biurze Promocji i Turystyki a także gdy rozpoczęła pracę  w Wydziale Komunikacji Społecznej jako kierownik Referatu Promocji.

Była inicjatorką powołania Częstochowskiej Organizacji Turystycznej i mocno pomogła w jej powstaniu. Przez wiele lat była dyrektorem CZOT. Ela oddawała się pracy z pełnym zaangażowaniem i dużą pomysłowością. Organizowała imprezy plenerowe: Targi Bożonarodzeniowe „Gwiazdkowa Aleja”, Święto Palmy Wielkanocnej, czy Festiwal Kulinarny „Aleja Dobrego Smaku”. Od 2005 roku była organizatorem konkursów na produkt turystyczny i pamiątkę turystyczna regionu częstochowskiego.

Dbała zawsze o wysoki poziom merytoryczny i edytorski wydawnictw promujących  walory turystyczne regionu częstochowskiego i Jury. Współpracowała przy naukowych opracowaniach dotyczących pielgrzymowania i szlaków pielgrzymkowych mn. Z prof. Antonim Jackowskim. Mocno też współpracowała z PTTK i branżą turystyczną.

Była na prawie każdym  stoisku promocyjnym Częstochowy i regionu na targach turystycznych w Polsce i poza jej granicami, kompetentnie i fachowo udzielając informacji i zachęcając do wizyty na Jurze.

Odeszła od nas osoba pogodna, prostolinijna -  po prostu dobry człowiek!

W imieniu Zarządu Związku Gmin Jurajskich, składam wyrazy współczucia rodzinie zmarłej Elżbiety Trzeciak.

czytano: 1437 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2020-01-31 12:47:02

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna