OBYWATEL IT W ŁAZACH 2019

Strona główna » Aktualności » OBYWATEL IT W ŁAZACH 2019

wielkość tekstu: A | A | A

240 mieszkańców gminy Łazy będzie mogło skorzystać ze szkoleń komputerowych w ramach programu „Obywatel IT”. Początek programu w lipcu. Łazowski samorząd otrzymał na ten cel 134 400 złotych dotacji. To druga edycja tego programu. Poprzednie szkolenie zorganizowano we wrześniu 2018 roku.

Każda zainteresowana osoba będzie mogła wybrać jeden z siedmiu modułów szkoleń. Są to: Mój biznes w sieci, Kultura w sieci, Rodzice w Internecie, Działam w sieciach społecznościowych, Moje finanse i transakcje w sieci, Rolnik w sieci, Tworzę1) własną stronę internetową. Jeden moduł to 12 godzin i jest podzielony na dwa dni. Zajęcia odbywać się będą wyłącznie w soboty – podkreśliła Anna Mąką z Urzędu Miejskiego w Łazach.

Wniosek „Obywatel IT – program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia zamieszkałych w województwie śląskim i opolskim” złożyły wspólnie samorząd Łaz w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski.

Projekt przewiduje organizację i przeprowadzenie serii szkoleń komputerowych dla mieszkańców gminy Łazy w wieku od 25 do 74 lat posiadających podstawowe lub ponadpodstawowe umiejętności obsługi komputera i sieci. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych mieszkańców gminy poprzez doskonalenie tzw. umiejętności cyfrowych – dodaje Anna Mąka.

W ramach projektu „Obywatel IT” zaplanowano także zakup 12 komputerów, które zostaną wykorzystane do przeprowadzenia szkoleń, a następnie przekazane Szkole Podstawowej w Chruszczobrodzie, gdzie odbędzie się kurs dla mieszkańców gminy.  

Więcej informacji o możliwości zapisania się na szkolenie na stronie internetowej UM Łazy lub pod nr telefonu 695-400-442.

 

ZAPRASZAMY TAKŻE NA NASZ PROFIL NA FB         

https://www.facebook.com/GminaLazyOfficial/?ref=ts&fref=ts

 

czytano: 691 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-04-12 10:54:05

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna