„ODJAZDOWY Z NIEPODLEGŁĄ” W ŁAZACH 14 CZERWCA

Strona główna »  Wydarzenia »  „ODJAZDOWY Z NIEPODLEGŁĄ” W ŁAZACH 14 CZERWCA

wielkość tekstu: A | A | A

„ODJAZDOWY Z NIEPODLEGŁĄ” W ŁAZACH 14 CZERWCA

Co łączy rower z książką? 100-lecie Niepodległości. W Łazach – jak co roku – miłośnicy książek i wycieczek rowerowych wyjadą w trasę w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”. Tym razem rajd organizowany jest pod hasłem „Odjazdowy z Niepodległą” (14.06.2018).
Nasz rajd rozpoczynamy w centrum Łaz na placu przy fontannie. „Odjazdowy bibliotekarz” to propozycja dla kochających ruch i książkę, zresztą jest to akcja bardzo popularna. Tym razem dojedziemy do pięknego sołectwa Hutki Kanki, gdzie zaplanowano czytelniczy piknik na leśnym biwaku. Będzie wesoło, kolorowo.


Uczestnicy rajdu otrzymają okolicznościowe koszulki, chorągiewki, zaplanowano także akcję bookcrossingową, czyli wymiany książek. Uczestnicy przejadą ulicami Kościuszki, Topolową, Marii Konopnickiej, Młynek, Laskową i dojadą do Rokitna Szlacheckiego, gdzie zaplanowano odpoczynek przy Filii Bibliotecznej. Potem czytelnicy-kolarze ruszą ulicą Kościuszki w stronę Ogrodzieńca i dojadą do Biwaku Leśnego im. Grzegorza Załogi w Hutkach Kankach. To około 12, 13 kilometrów piękną trasą.
„Odjazdowy z Niepodległą” to fajne połączenie wysiłku fizycznego i czytelnictwa, do tego piękna przyroda.

Terminy:

14.06.2018 10:00

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gmin
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64 | 32 673 37 98
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • IMG_9120
  • IMG_9085
  • IMG_1252
  • IMG_6179
  • DJI_0083
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna