IX Bieg Marchewkowy 2023

Strona główna »  Wydarzenia »  IX Bieg Marchewkowy 2023

wielkość tekstu: A | A | A

Wzorem wcześniejszych lat, chcąc popularyzować zdrowy styl życia na terenie gminy Zielonki, w drugi weekend września odbędzie się „Bieg Marchewkowy”. Będzie to już dziewiąta edycja tego wydarzenia, w którym mogą wziąć udział biegacze ze wszystkich grup wiekowych. W każdej z dotychczasowych edycji brało udział około 500 osób.
 
Do tej pory w maratonie uczestniczyły głównie osoby z gminy Zielonki oraz miasta Krakowa, jednak na listach startowych można było również znaleźć mieszkańców z Małopolski, a także ze Śląska. Nazwa „Półmaraton marchewkowy” nawiązuje do tradycji uprawiania marchwi na tych terenach.
 Była ona płukana w przepływającej przez gminę rzece Białusze, która była próżniej sprzedawana w Krakowie. Marchew jest tu uprawiana do dziś.
 
Trasa przebiegu biegu na dystansach – 13,8km, 6,3km, Nordic Walking na dystansie 6,3km będzie wskazana na mapach. Biegi dziecięce (bieg malucha 50 m, biegu na dystansach – 100m, 200m, 400m) w kategoriach wiekowych – od 2 do 5 lat, od 6 do 7 lat, od 8 do 9 lat, od 10 do 12 lat zostaną rozegrane na boisku sportowym Zieleńczanka.
 
Przed rozpoczęciem biegu trzeba będzie odebrać pakiet startowy.
 
Zapisy pod linkiem.

Terminy:

10.09.2023 08:00

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gmin
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna