III Kucie pod Basztą - dziedziniec Podziemnego Olkusza

Strona główna »  Wydarzenia »  III Kucie pod Basztą - dziedziniec Podziemnego Olkusza

wielkość tekstu: A | A | A

Jakie przedmioty można wyczarować  z kawałka żelaza przy użyciu kowalskiego młota? Będą Państwo mogli się o tym przekonać, biorąc udział w kolejnej edycji KUCIA POD BASZTĄ.

 

Zapraszamy 10 września w godz. 9:00 – 18:00 na dziedziniec Podziemnego Olkusza pod mury olkuskiej baszty, gdzie tajniki kowalskiego fachu  przybliżą Państwu kowale z Kuźni na Wierzbiu w Żuradzie.

 

W ramach imprezy odbędą się: pokazy, warsztaty kowalskie, prezentacja dawnych narzędzi kowalskich, a także plenerowa wystawa wyrobów kowalstwa artystycznego.

 

Tego dnia czekają na Państwa także liczne atrakcje towarzyszące przygotowane przez Bractwo Rycerskie Leo Corde , m.in.: pokazy walk rycerskich , animacje dla dzieci, pokazy kuchni dawnej  wraz ze sprzedażą wypieków oraz warsztaty kulinarne dla najmłodszych. W trakcie imprezy do nabycia będą m.in. kiełbaski z grilla  oraz zimne napoje, w tym alkoholowe .

 

Od godziny 18:00 zapraszamy na potańcówkę z DJ-em Pjano & Ola laaa, która będzie trwać do godziny 22:00.

źródło: /https://mok.olkusz.pl/

Organizator:

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

Podziemni Olkusz

ul. Francesco Nullo 29
32-300 Olkusz

Terminy:

10.09.2023 09:00

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gmin
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna