DZIEŃ DZIECKA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Strona główna »  Wydarzenia »  DZIEŃ DZIECKA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

wielkość tekstu: A | A | A

Najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień zbliża się wielkimi krokami! 1 czerwca w Dąbrowie Górniczej na najmłodszych mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji, ale obchody Dnia Dziecka będą trwać już od 27 maja. Sprawdźcie, co będzie się działo!

27 maja g. 17:00 – MAGICZNE ŚWIATY JÓZEFA WILKONIA

Pałacowe obchody Dnia Dziecka rozpoczynamy wernisażem wystawy wspaniałego polskiego ilustratora, autora książek dla dzieci, malarza i rzeźbiarza – Józefa Wilkonia.

Galeria Sztuki PKZ (poziom -1), wstęp wolny

28 maja g. 15:00-18:00 – ZACZAROWANE MIASTECZKO KREATYWNE

Zaczarowane Miasteczko Kreatywne to plenerowa przestrzeń dla rodzin, gdzie dzieci i rodzice przeniosą się w magiczny świat warsztatów artystycznych. Wspólnie zbudujemy Zaczarowane Miasteczko, napiszemy Księgę Zaklęć i odkryjemy tajemnice nieprzewidywalnego malarstwa. Nie zabraknie też świecących w ciemności egzotycznych glutków, grafik prosto z żelatyny oraz czarodziejskich wełnianych obrazów. Miasteczko otoczą kolorowe balony, wielkie bańki mydlane i roześmiane buzie!

Plac Wolności (przed PKZ), wstęp wolny

29 maja, g. 10:00 – BIEG SKRZATA

Trasa wyścigu liczy od 200 m do 600 m. Udział w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą w Biurze Zawodów tylko w dniu imprezy od godz. 9:00 w parku Hallera – wejście główne od strony przystanku Centrum. Oprócz biegu na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, m.in. gry i zabawy językowe, balonowe zoo, zabawa na dmuchańcach, miasteczko rowerowe, malowanie włosów specjalną kredą, zumba dla najmłodszych, brokatowe tatuaże.

Park Hallera

31 maja g. 15:00- DZIEŃ RODZINY W DKZ

Serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik integracyjny do Domu Kultury w Ząbkowicach. W programie m.in. warsztaty artystyczne, animacje, występy uczestników zajęć artystycznych wraz z instruktorami, a także gościnny występ uczniów ZSP nr 6 w Tucznawie. Dodatkową atrakcją podczas Dnia Rodziny (przy bezdeszczowej pogodzie) będą odwiedziny alpak. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać ciekawostki z życia tych słodkich zwierzaków, nakarmić je i przytulić.

Dom Kultury w Ząbkowicach, wstęp wolny

1-5 czerwca g. 15:00 – TO NIEWYPANDA (SEANS FILMOWY)

W filmie Disneya i Pixara poznajemy Mei Lee, pewną siebie trzynastolatkę, szkolną kujonkę i idealną, niesprawiającą kłopotów córkę. Jednak czas dojrzewania zmieni dotychczas uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Jej nadopiekuńcza, by nie powiedzieć natrętna, mama Ming nie odstępuje jej na krok, co tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy Mei odczuwa silne emocje, zmienia się w ogromną… pandkę rudą! Co z tego wyniknie?

Kino Kadr, bilety w cenie 12 złotych

1 czerwca

g. 10:00-19:00 – Jarmark Bajek i Baśni

Impreza w ramach XV Metropolitarnego Święta Rodziny

W programie m.in. kostiumowa parada dąbrowskich przedszkolaków i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych spod Biblioteki Głównej do Parku Hallera z udziałem Prezydenta Miasta, Miejskiej Orkiestry Dętej, animatorów i bajkowych postaci, popisy uczestników „Wierszykarni” z Przedszkola nr 9 w Dąbrowie Górniczej, spotkanie autorskie dla dzieci z Renatą Piątkowską, animatorzy oraz strefa interaktywna, warsztaty cyrkowe i sztuki ekwilibrystyki, gry i zabawy integracyjne, pokazy i nauki jazdy na monocyklach, pokazy cyrkowe, program interaktywny: spektakl „Piraci z Karaibów”,  koncert Siostry Wajs & Stonoga, fotobudka, czytelnia pod chmurką, konkursy literackie z nagrodami, stoisko z bezpłatną watą cukrową.

Park Hallera

g. 16:00 – ZACZAROWANE MIASTECZKO KREATYWNE

Plac przy fontannie Centrum Handlowego Pogoria, wstęp wolny

3 czerwca g. 9:00 – ZE SZTUKĄ DO MŁODZIEŻY FESTIWAL TEATRALNY

Festiwal będzie składał się z przeglądu teatralnego (od g. 8:00) oraz teatralnej parady ulicami naszego miasta (g. 13:00)! Wydarzenie organizowane jest przez Szkolne Koło Teatralne Adamantem z I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia!

Sala Teatralna PKZ, Piwnica Teatralna, wstęp wolny

3 czerwca g. 16:00 – DOKTOR DOLITTLE

Aktorzy grupy Krak-Art w widowisku interaktywnym Doktor Dolittle na scenie Helikonu. Oprócz widowiska warsztaty artystyczne i plastyczne z okazji Dnia Dziecka.

PKZ Klub Osiedlowy Helikon, bilety w cenie 5 zł

3 czerwca g. 16:30 – PIKNIK RODZINNY

Piknik rodzinny, a w menu: gry i zabawy podwórkowe oraz warsztaty dla małych i dużych.

Plac Aktywności Mieszkańca przy PKZ Klubie Osiedlowym Krąg, wstęp wolny

3 czerwca g. 17:30 – DOKTOR DOLITTLE

Każde dziecko powinno znać historię słynnego Doktora Dolittle, miłośnika zwierząt, gotowego w każdej chwili nieść pomoc chorym czy nieszczęśliwym stworzeniom. Tym razem Doktor Dolittle pojawi się na czarnym lądzie. Jakie przygody spotkają słynnego lekarza? Zapraszamy na nasze interaktywne widowisko z elementami języka ukraińskiego!

PKZ Klub Osiedlowy Unikat, bilety w cenie 5 zł

3-5 czerwca – WEEKEND DZIECKA W NEMO – ŚWIAT W ROZRYWKI

Piątek: promocja na całodzienny bilet basenowy. Promocja dotyczy biletu ulgowego (20 zł).

Sobota: Pływanie w syrenich ogonach od godz. 10:30 do 13:30. Dodatkowo odbędą się animacje, konkursy z nagrodami.

Niedziela promocja na grę w kręgle, promocja dotyczy oferty ulgowej (40 zł).

4 czerwca g. 17:00 – PINOKIO

„Pinokio” to opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o stawaniu się z pajaca człowiekiem. Bo przecież pajac czy osioł to wcale nie brzmi dumnie. Ale nawet będąc nimi – można dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to urwis, czy szukający własnej tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec? Inscenizacja włącza opowieść o drewnianej lalce w widowisko teatralne przygotowane przez trupę wędrujących komediantów. To oni tworzą niepowtarzalną aurę i grupę aktorską niemalże z Cirque du Soleil, która zabiegami czysto teatralnymi przemienia swój teatralny wóz w Kolejne miejsca znane z historii Pinokia – dom Dżeppetta, Pole Cudów, Cyrk, Wesołe Miasteczko. Spektakl Pinokio w ramach cyklu teatralnego dla dzieci Duża Scena Mały Widz, w wykonaniu aktorów Teatru Rabcio z Rabki-Zdroju!

Sala Teatralna PKZ, bilety w cenie 35 zł (dorosły), 25 zł (dziecko)

5 czerwca g. 10:30 – RÓŻOWY KAPTUREK

Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce! To tylko przykład nowej wersji znanej bajki! Historia „Czerwonego Kapturka” zostanie przedstawiona w niebanalny sposób, gdyż opowiedzą ją trzy krasnale, które przypadkiem znalazły się w teatrze. A ponieważ są bardzo kreatywni, niebanalni i zawsze wychodzą z opresji cało, znana opowieść stanie się jedynie punktem wyjścia. Poznamy nowych bohaterów i nieznane wcześniej przygody Czerwonego… to znaczy Różowego Kapturka.

PKZ Dom Kultury Ząbkowice, bilety w cenie 15 zł

5 czerwca 16:00 – PAŁACOWY PIKNIK RODZINNY

Pałacowy Piknik Rodzinny to okazja do znakomitej zabawy i integracji! Warsztaty plastyczne, animacje, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, konsultacje ze specjalistami (logopedą, dietetykiem rodzinnym, specjalistą w zakresie noszenia dzieci w chuście i innymi). Podczas pikniku dzieci i dorośli będą mieli okazję stworzyć kwiatowe wianki, domowe SPA, zwierzątka z ręczników oraz teatralne kukiełki. To również idealna okazja dla dorosłych do poznania oferty pałacowych zajęć edukacyjnych!

Plac przy PKZ Domu Kultury Ząbkowice, wstęp wolny

Terminy:

27.05.2022 17:0028.05.2022 15:0029.05.2022 10:0031.05.2022 15:0001.06.2022 10:0003.06.2022 09:0004.06.2022 17:0005.06.2022 10:30

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gmin
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna