Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś

Strona główna » Przewodnik » Sport i turystyka » Zagrody edukacyjne, animaloterapia » Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś

wielkość tekstu: A | A | A

Gospodarstwo położone jest w pobliżu:

  • Muzeum Rzemiosł Dawnych w Starym Młynie
  • unikatowego zespołu zabytkowych stodół
  • Góry Parchowotki, czyli najważniejszego punktu widokowego w Żąrkach.
Gospodarstwo edukoacyjne Siodłata Gęś w Żarkach. Główną bohaterką gospodarstwa jest gęś, ale wśród jej sąsiadów znajdziemy; kury, kaczki, indyki, perliczki, króliki, kozy, owce, krówkę i wiele innych. 
Tutaj można spędzić czas w  towarzystwie przyjaznych zwierząt, które można głaskać, karmić, ale przede wszystkim poznać ich zwyczaje, zachowania, etapy życia i rozwoju.
Do gospodarstwa można się wybrać z rodziną lub grupą. Czeka tam gospodarz, który jest zarazem przewodnikiem po zagrodzie.
- Gospodarstwo ma służyć celom edukacyjnym i jest jednocześnie prawdziwym gospodarstwem rolnym. To jest nasz aut - przekonuje Tomek Hamerla, właściciel zagrody. - W gospodarstwie są uprawiane rośliny. Będzie prowadzona edukacja w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, ale i na temat zdrowego żywienia. Głównym tematem jest przedstawienie gościom wszystkich etapów życia drobiu na przykładzie gęsi.
Zagospodarowane podwórko pod potrzeby turystów znajduje się w Żarkach, ale nieopodal są pola, łąki i lasy. I zgodnie z wytycznym ośrodka doradztwa rolniczego może w nim być prowadzona edukacja w zagrodzie. Alejki i przyjazne stanowiska z możliwością dotykania i karmienia zwierząt ułatwią poruszanie się po gospodarstwie. Obiekt posiada dużą altanę, pomieszczenie w budynku oraz toaletę do dyspozycji odwiedzających.
- Zapraszamy rodziny z dziećmi, ale i grupy zorganizowane dzieci i młodzieży. Wizyta trwa około godziny. W trakcie przewodnik gospodarz oprowadza po obiekcie, dlatego warto rezerwować terminy.
W okresie zimowym obiekt jest niedostępny dla odwiedzających.
 
 
 
 
Info:
Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś
ul. Ofiar Katynia 18, 42- 310 Żarki
tel. 516 224 063,
siodlatages@interia.pl,
 

czytano: 387 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2023-04-27 14:44:43

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna