Koziegłowy- Osikowa Dolina

Strona główna » Przewodnik » Zabytki, przyroda, tradycja » Muzea, skanseny, rzemiosło » Koziegłowy- Osikowa Dolina

wielkość tekstu: A | A | A

Osikowa Dolina
 
Jest takie miejsce…. Gdzie Historia wyrabiania ozdób i wyrobów rękodzielniczych z łyka osikowego sięga końca XIX wieku. To właśnie w gminie Koziegłowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej powstała „Osikowa Dolina”, która od prawie dwóch dekad krzewi tę piękną tradycję, nadając jej nowoczesne tchnienie. 
 
By upamiętnić Twórców, którzy zapoczątkowali to rękodzieło na ziemiach polskich, w 2006 roku stworzyliśmy największy na świecie kapelusz, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. To właśnie od wyplatania kapeluszy rozpoczęła się cała historia osikowego rękodzieła, a jego  sława obiegła cały świat.
 
Image
 

Niemniej popularne stały się osikowe kwiaty,  ich  unikatowa technika tworzenia, sprawia, że są  wyjątkową formą artystyczną, niepowtarzającą się nigdzie więcej na świecie.

To co urzeka w drewnie osiki, to jej elastyczność, plastyczność i wszechstronne wykorzystanie. Niektórzy mówią o jej energetyzujących właściwościach, które napawają szczęściem i optymizmem.  Nasze osikowe wyroby są ekologiczne, gdyż drzewa osikowe, uznane  są za jedne z najszybciej rosnących na świecie.

Image

Od 2010 roku prowadzimy warsztaty osikowego rękodzieła dla dzieci. Na bazie naszych wieloletnich doświadczeń oraz wychodząc na przeciw współczesnym oczekiwaniom opracowaliśmy tematyczne kolekcje Osikowej Akademii Małego Artysty. Jest to seria Zestawów Kreatywnych Zrób To Sam, zawierających wszystkie niezbędne materiały do samodzielnego wykonania danego wzoru oraz kompletny instruktaż video.  

Oferta jest całoroczna począwszy od Dnia Babci i Dziadka, Wielkanocy, Dnia Mamy, Dnia Dziecka, Świętach Narodowych, postaci ulubionych zwierząt do Bożego Narodzenia.

Z myślą o Dzieciach, z myślą Naszej planecie szczególną wagę przykładamy aby wszystkie nasze produkty były w zgodzie z naturą. 

Image

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również surowiec drewna osikowego przygotowany w formie tradycyjnych osikowych płatków, elementów i pasków. Bogaty wachlarz prezentowanego osikowego drewna dotyczy m.in. kształtów, kolorów i form.

Systematycznie poszerzamy naszą ofertę i polecamy ją florystom, artystom, hobbystom, animatorom i wszystkim osobom wrażliwym na doskonałość natury drewna.

Tworzymy z myślą o Wszystkich, którzy poszukują piękna w naturze.

 

Zapraszamy :)

źródło https://osikowadolina.pl/

Informacje ogólne:

 
 
Ul. Żarecka 52
42-350 Koziegłowy
Gmina: Koziegłowy
Powiat: myszkowski
   
Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Oferta Turystyczna


Kontakt:

 

Telefon: +48 343 661 495
 
Strona internetowa: http://www.osikowadolina.pl/
 
 

czytano: 1135 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2022-07-08 10:54:06

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna