Gospodarstwo Agroturystyczne „Zagroda Pod Klonami”

Strona główna » Przewodnik » Baza noclegowa » Agroturystyka » Gospodarstwo Agroturystyczne „Zagroda Pod Klonami”

wielkość tekstu: A | A | A

Zagroda Pod Klonami w Czatachowie

Cztery klimatyczne izby do dyspozycji turystów w przepięknie odresturowanym budynku w malowniczo położonej wsi Czatachowa w gminie Żarki. To nowe gospodarstwo agroturystyczne oferuje wypoczynek niedaleko pięknego lasu, tuż przy rowerowym Szlaku Orlich Gniazd.

- Atutem jest z pewnością bliskie położenie do jurajskich atrakcji – mówi Ewa Marzec, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego. – Rowerowe ścieżki asfaltowe przebiegają przed naszym domem. Pustelnia Czatachowa i Sanktuarium Leśniowskie są bardzo blisko. Znajdujemy się nieopodal Rezerwatu Ostrężnik. Do najbliższego zamku jedzie się kwadrans.

Zagroda Pod Klonami składa się z czterech izb: dwa wygodne pokoje, dwie kuchnie, dwie łazienki i sień. Dom drewniany odnowiono z pieczołowitością pod okiem konserwatora zabytków. Dziewięć miejsc noclegowych jest zapewnionych w babcinych łóżkach, jakie pamiętamy z dawnych lat. 

- Zależało nam na uzyskaniu przedwojennego klimatu. Nowoczesne są łazienki, bo to wymóg czasów – podkreśla właścicielka. – Zadbaliśmy jednak, aby wygląd, wyposażenie kojarzyło się z sielskim klimatem wsi. Zależało nam na zachowaniu drewnianego domu.

Siedlisko w otoczeniu przepięknych drzew gwarantuje spokojne miejsce do wypoczynku. Z pewnością atutem jest ganek, na podwórku znalazło się miejsce na stół z ławami. Jest też ławka do czytania i etażerka z literaturą oraz gazetownik. Do dyspozycji gości jest też miejsce na ognisko i oczywiście garnek do przygotowania pieczonek – lokalnej jurajskiej potrawy.

Wypoczynkowi sprzyja brak telewizorów i ograniczony zasięg telefonów komórkowych.

Gospodyni gwarantuje obsługę turystów w językach: niemieckim, angielskim, rosyjskim, hiszpańskim.

Bezpieczny parking jest zapewniony na ogrodzonej posesji.

 

INFO:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Zagroda Pod Klonami”

Czatachowa 32

www.zagrodapodklonami.pl

mail: biuro@zagrodapodklonami.pl

tel:+ 48 516 680 598

czytano: 1517 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-07-29 14:04:35

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna