29 stycznia dzieci i młodzież w województwie śląskim rozpoczną ferie. Tylko część z nich wyjedzie na zorganizowany wypoczynek, np. na narty w góry. Samorząd Łaz kolejny raz przygotowuje szereg propozycji na ciekawe i aktywne spędzenie 2 tygodni ferii w mieście.
W latach poprzednich największą popularnością cieszyły się zajęcia w Parku Wodnym „Jura” w Łazach . Pływalnia w ferie dla odwiedzających przygotowała m.in. wodny tor przeszkód. Dzieci na basenie będą mogły codziennie bawić się, szaleć oraz uczyć pływania.
Nie będą nudzić się także wszyscy, którzy przyjdą do Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Propozycje na ferie przygotowuje również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach z filiami, miejskie szkoły, przedszkole oraz świetlica „Stokrotka” i harcerze.
Nowością są m.in. zajęcia dla dzieci z robotyki, atrakcyjnie zapowiadają się także warsztaty Kamishibai, czyli japońskiego teatru obrazkowego. Nie zabraknie także wycieczek autokarowych, warsztatów z różnych dziedzin i pokazu iluzji.
Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej
Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej
Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej
Pozostań z nami w kontakcie
Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).