To będą wakacje pełne atrakcji. Jak co roku Gmina Trzebinia przygotowała bogaty program na lato.

Strona główna » Aktualności » To będą wakacje pełne atrakcji. Jak co roku Gmina Trzebinia przygotowała bogaty program na lato.

wielkość tekstu: A | A | A

W Trzebini nie będziesz się nudzić!

To będą wakacje pełne atrakcji. Jak co roku Gmina Trzebinia przygotowała bogaty program na lato, w którym każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie! Co można robić w wakacje?

https://trzebinia.pl/kultura-i-dziedzictwo/imprezy-i-wydarzenia/lato-2018

W sobotę 23.06.2018 r. oficjalnie otwarto „Serce Trzebini”, czyli popularne kąpielisko Balaton. Czas nad przejrzyście czystą wodą będzie można spędzać bezpiecznie aż do 2 września. Nad popularnym akwenem będą działać też inne atrakcje: park linowy oraz tyrolka. Atrakcji nad Balatonem nie zabraknie więc dla nikogo. W sobotę 30.06.2018 r. z okazji otwarcia Balatonu dla pierwszych 41 osób które okażą dowód zakupu wstępu (paragon fiskalny) Burmistrz Miasta Trzebini Grzegorz Żuradzki przekaże darmowe karnety wstępu, min. na „Aqua Planet” Krytą Pływalnie, „BalaPark” oraz wejściówki na seanse do kina „Sokół” oraz materiały promocyjne Gminy Trzebinia.

Szczegółowe informacje:

https://trzebinia.pl/balaton

 

Do „Aqua Planet” za darmo.

Bardzo atrakcyjna oferta dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych czeka w Aqua Planet – Krytej Pływalni w Trzebini. Dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy uczniowie w wakacje od poniedziałku do piątku mogą przebywać przez 80 minut dziennie… zupełnie za darmo! Ponadto w każdy weekend lipca bilet rodzinny można kupić w promocyjnej cenie 45 zł. W wakacje kryta pływalnia otwarta jest jak zwykle w godzinach od 6:00 do 22:00.
Szczegółowe informacje:

https://trzebinia.pl/images/2018/lato2018/Basen_lato_2018.pdf

 

Będzie bardzo kulturalnie

Kompleksową ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży z naszej gminy przygotowały działające w ramach Trzebińskiego Centrum Kultury Wiejskie Domy Kultury. W ramach „Akcji lato 2018” czekają m.in. turnieje, wycieczki, konkursy czy… zajęcia kulinarne.
Szczegółowe informacje TUTAJ.

Nie lada atrakcją będzie także „Kino Letnie dla dzieci”. Promocyjny bilet na popularne filmy to koszt 7 zł lub 10 zł! Z kolei zupełnie za darmo zobaczyć będzie można filmy wyświetlane w ogrodach Dworku Zieleniewskich w ramach Plenerowego Kina Letniego. Seanse na świeżym powietrzu zaplanowane są w piątki: 6 i 20 lipca oraz 3 i 17 sierpnia. Od 25 czerwca startują także

Szczegółowe informacje:

https://trzebinia.pl/images/2018/TCK_lato2018.pdf

 

Wakacje w bibliotece.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini można obejrzeć wystawy fotografii, rękodzieła i malarstwa. W wypożyczalni dla dzieci od godz 10.00 do 14.00 będą organizowane warsztaty plastyczne, gry, konkursy i wiele innych atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Szczegółowe informacje:

https://trzebinia.pl/kultura-i-dziedzictwo/imprezy-i-wydarzenia/lato-2018

 

„Wakacje z plusem” – bezpłatne zajęcia przygotowane przez Świetlicę „Plus” w Trzebini.
Szczegółowe informacje:

https://www.facebook.com/SWIETLICAPLUSWTRZEBINI/

 

Wakacje bogate w imprezy plenerowe

Także nieco starsi mieszkańcy naszej gminy znajdą propozycje dla siebie. Na półmetku wakacji – 28 lipca – na Błoniach Karniowickich po raz drugi odbędzie się „Trzebińskie Lato na Polu” - plenerowa impreza dla seniorów. Tradycyjnie w sierpniu będziemy obchodzić także święto plonów – w tym roku uczestników Gminnych Dożynek gościć będą w niedzielę 19 sierpnia Psary. 
A na zakończenie wakacji mieszkańcy nie tylko naszej gminy, ale i całego regionu, po raz kolejny zaproszeni zostali na „Herbatkę u Zieleniewskich”. W tym roku popularny retro piknik w ogrodach Dworu Zieleniewskich odbędzie się 26 sierpnia.
Szczegółowe informacje:

https://trzebinia.pl/kultura-i-dziedzictwo/imprezy-i-wydarzenia/lato-2018

 

 

czytano: 1084 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2018-06-27 11:15:12

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna