Zapraszamy na zbliżające się wydarzenia w gminie Janów

Strona główna » Aktualności » Zapraszamy na zbliżające się wydarzenia w gminie Janów

wielkość tekstu: A | A | A

Zapraszamy na zbliżające się wydarzenia w gminie Janów

Ponik zaprasza na rajd rowerowy
Rada Sołecka i Radny Poniku zapraszają do udziału w Gminnym Rajdzie Rowerowym z Poniku przez Teodorów do Bystrzanowic Dworu (sobota, 19 maja 2018 r.).

- Wyjazd planujemy z ul. Dębowej w Poniku przy placu zabaw o godz. 14.00. Do pokonania mamy w sumie około 30 km. Odpoczynek planujemy przy ognisku w gościnnym sołectwie Teodorów. Kolejnym punktem będzie integracja na Turystycznej Majówce w Bystrzanowicach Dworze. – informuje sołtys Poniku, Krystyna Kozioł. Kontakt: 606 208 240 lub 34 3278 150.

Zaproszenie na pustynne biegi i marsze
W niedzielę, 20 maja 2018 r. będzie można spróbować swoich sił, a także kibicować zawodnikom rywalizującym w trzecim etapie VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking oraz w Pustynnej Ośmiornicy. Zawody odbędą na Pustyni Siedleckiej i w okolicy.

Biuro zawodów, zorganizowane na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu przy ul. Szkolnej 8, będzie czynne w godz. od 8.15 do 8.45 dla NW oraz od 8.15 -10.35 dla Pustynnej Ośmiornicy,

Zawodnicy rywalizujący na czterokilometrowym dystansie w marszu z kijkami, wystartują o godz.: 10:00. Start ośmiokilometrowego biegu po pustyni zaplanowano na godz.: 10:45.

Rejestracja trwa na www.elektronicznezapisy.pl
Więcej na: www.jpnw.podkowa-janow.pl


Złotopotocka Noc Muzealna i Wielka Niepodległa

W niedzielne popołudnie, 20 maja 2018r. na terenie Muzeum Regionalnego im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku odbędzie się inscenizacja historyczna zorganizowana w ramach VIII Złotopotockiej Nocy Muzealnej. Wydarzenie będzie także inauguracją cyklu wydarzeń, które odbędą się na terenie gminy Janów w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Na pokaz polskich formacji wojskowych z lat 1914-1918 w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Przasnysza organizatorzy zapraszają o godz. 16.00. Wykona ja 14 Pułk Strzelców Syberyjskich Armii Imperium Rosyjskiego, historycznie zrekonstruowany. Przed Muzeum powstanie obóz wojskowy ze swoimi podstawowymi elementami: namiot sztabowy, posterunek, szpital polowy, stanowisko ogniowe z ciężkim karabinem maszynowym. Obsadzony będzie żołnierzami w replikach ubiorów strzelców syberyjskich wyposażonych w indywidualną broń.

14 Pułk Strzelców Syberyjskich wchodził w skład 4 Dywizji Syberyjskiej Piechoty i walczył m.in. w bitwie przasnyskiej w 1915r. Pełną narrację o szlaku bojowym formacji przedstawią założyciele i członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Przasnysza. Opisywana inscenizacja historyczna jest początkiem cyklu wydarzeń poświęconych 100-leciu odzyskania Niepodległości.

W ramach kolejnych spotkań organizatorzy zaplanowali: rekonstrukcje, cykl wykładów oraz wieczornice niepodległościowe.

Organizatorami spotkań pod patronatem Joanny Ścigaj - Wójt Gminy Janów są: Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku i Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie.

 

czytano: 1145 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2018-05-16 13:27:58

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna