Nowe punkty widokowe w Podzamczu i Trzebniowie

Strona główna » Aktualności » Nowe punkty widokowe w Podzamczu i Trzebniowie

wielkość tekstu: A | A | A

Zapraszamy wszystkich odwiedzających Jurę Krakowsko-Częstochowską do podziwiania niezapomnianych widoków z nowopowstałych punktów widokowych w Podzamczu gm. Ogrodzieniec, przy Skale Kaczor  i w Trzebniowie gm. Niegowa na Wzgórzu Kozubiec (Skała z Krzyżem).

Nowe platformy widokowe ,oraz bezpieczne podejście - drewniane stopnie- umożliwiają każdemy chętnemu , przy minimalnym wysiłku, bez sprzętu, wejść na szczyt skały i podziwiać widok zarezerwowany do tej pory dla wybrańców.

Zapraszamy Wszystkich turystów i amatorów niezapomnianych wrażeń . Platformy są nową atrakcją , która zapewne stanie się już nie długo obowiązkowym punktem wycieczek.

Związek Gmin Jurajskich pozyskał dofinansowanie na ,, Uzupełnienie infrastrukruty turystycznej Jury Krakowsko-Częstochowskiej" w ramach projektu od Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Zapraszamy na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

 

 

 

 

 

Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!

czytano: 234 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2022-10-20 12:45:07

Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gmin
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna