Tytuł Polskiej Marki Turystycznej dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

Strona główna » Aktualności » Tytuł Polskiej Marki Turystycznej dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym na uroczystej gali w Kielcach odebraliśmy oficjalny tytuł Polskiej Marki Turystycznej dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

Od samego początku rozpoczęcia tego projektu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną, dotyczącego marek turystycznych, Związek Gmin Jurajskich ubiegał się o tytuł Polskiej Marki Turystycznej dla naszego ukochanego regionu!

W roku 2019 udało się zdobyć tytuł "Polskiej Marki Turystycznej – kandydat". Zaś przez kolejne lata przeprowadzone zostały liczne działania promocyjne, operacyjne oraz inwestycyjne aby wzmocnić potencjał, postrzeganie oraz wizerunek marki.

Te działania to m.in.:

Przygotowanie i uzgodnienie ze wszystkimi zainteresowanymi podmiotami Strategii Rozwoju Marki Turystycznej "Jura Krakowsko – Częstochowska".

Opracowanie nowego logo Jury Krakowsko- Częstochowskiej wraz z systemem identyfikacji wizualnej.

Organizacja największej imprezy turystyczno- artystyczno-promocyjnej na Jurze – festiwalu Juromania – Święta Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Wydarzenie odbywające się corocznie w trzeci weekend września w kilkudziesięciu miejscach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. (W roku 2021 zdobyliśmy dla Juromanii Certyfikat POT za najlepszy produkt turystyczny oraz tytuł najlepszego produktu turystycznego w głosowaniu internautów)

Opracowanie i wdrożenie Jurajskiego Systemu certyfikacji produktów i usług turystycznych – Jurajski Certyfikat Jakości.

Działania promocyjne w mediach społecznościowych, na stronach www,

Wydawanie przewodników, map, informatorów sygnowanych marką Jura Krakowsko – Częstochowska.

Bardzo cieszymy się, że wspólne wysiłki podejmowane na rzecz promocji naszego regionu przynoszą wymierne efekty i pozwolą na jeszcze skuteczniejsze budowanie potencjału turystycznego Jury!

 

 

czytano: 686 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2022-03-07 19:55:24

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna