ZNAMY SKŁAD KOMISJI CERTYFIKACYJNEJ

Strona główna » Aktualności » ZNAMY SKŁAD KOMISJI CERTYFIKACYJNEJ

wielkość tekstu: A | A | A

ZNAMY SKŁAD KOMISJI CERTYFIKACYJNEJ

Każdy z obiektów przystępujących do certyfikacji w ramach JURAJSKIEGO SYSTEMU CERTYFIKACJI PRODUKTÓW I USŁUG TURYSTYCZNYCH będzie odwiedzany przez komisję certyfikacyjną, która na miejscu sprawdzi wszelkie aspekty związane z zapewnieniem wysokiego poziomu jakości produktu lub usługi turystycznej. Dla zapewnienia profesjonalnego procesu oceny certyfikatorzy muszą spełniać wysokie wymagania związane z wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie turystyki oraz wykazać się znajomością obszaru Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Wśród certyfikatorów, którzy pomyślnie przeszli ocenę Związku Gmin Jurajskich i już niebawem przystąpią do działania znaleźli się:

- Mirosław Bartyzel - Specjalista ds. Promocji Małopolskiej Organizacji Turystycznej,

- Katarzyna Kulińska-Pluta - Kierownik Referatu Promocji Gminy, Turystyki i Kultury w Urzędzie Gminy Żarki,

- Tomek Motyl - Zastępca Naczelnika Grupy Jurajskiej GOPR,

- Roman Noszczyk - Właściciel firmy Osikowa Dolina,

- Rafał Rębisz - Związek Gmin Jurajskich,

- Agnieszka Sendor - Właścicielka firmy Pstrąg Ojcowski,

- Agnieszka Sikorska – Dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej,

- Henryk Srokosz - Przewodnik PTTK,

- Jacek Sypień - Prezes Stowarzyszenia Zamek Rabsztyn,

- Bartosz Wilczyński - Ekspert, współautor dokumentu opisującego zasady certyfikacji.

 

Wszyscy kandydaci przeszli pomyślnie weryfikację kompetencji określonych regulaminem certyfikacji, zgodnie z którym musieli spełnić wysokie wymagania:

1) Posiadać kompleksową wiedzę i doświadczenie branżowe w jednej z wybranych subkategorii certyfikowanych produktów i usług turystycznych (min. pięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu, konsultingu, obsłudze turystów, świadczeniu usług, wytwarzaniu produktów etc.):

- Usługi noclegowe świadczone w hotelach, motelach, pensjonatach, campingach, bazach kamperowych, schroniskach, obiektach turystyki wiejskiej i agroturystycznych; 

- Usługi gastronomiczne;

- Inne usługi turystyczne (m.in. usługi przewodnickie, szkoły wspinaczkowe etc.);

- Atrakcje turystyczne (m.in. parki rozrywki, parki tematyczne, wypożyczalnie sprzętu, muzea i inne instytucje kultury, jaskinie, zamki, winnice, obiekty edukacyjne etc.);

- Produkty żywnościowe;

- Produkty rzemieślnicze. 

2) Posiadać rekomendację lub opinię uzyskaną od członków ZGJ lub instytucji partnerskich, lub organizacji branżowych z Jury Krakowsko-Częstochowskiej (branż turystycznej i okołoturystycznej).

3) Posiadać nieposzlakowaną opinię osoby działającej na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

4) Posiadać szeroką wiedzę na temat specyfiki turystyki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz jej walorów i atrakcji turystycznych.

5) Odbyć szkolenie dla Certyfikatorów obejmujące zapoznanie się procedurą Certyfikacji w ramach Jurajskiego Systemu Certyfikacji, Regulaminem oraz kryteriami i kartą oceny.

6) Zostać pozytywnie zaopiniowanym do składu Certyfikatorów przez Zarząd ZGJ.

 

Członkom komisji gratulujemy!

 

Zapraszamy gestorów do składania wniosków o certyfikację. Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne są do pobrania poniżej. Wypełnione zgłoszenia należy przesłać z dopiskiem CERTYFIKACJA na adres mailowy: info@jura.info.pl do dnia 30 listopada 2021 roku.

Konferencja on-line podsumowująca projekt i przedstawiająca zdobywców Jurajskiego Certyfikatu Jakości w edycji 2021 odbędzie się w dniu 20 grudnia 2021 roku. Już dziś zapraszamy!

 „Wdrożenie jurajskiego systemu certyfikacji produktów i usług turystycznych jako głównego czynnika profesjonalizacji kadr turystycznych oraz podnoszenia jakości usług” to projekt realizowany przez Związek Gmin Jurajskich przy współpracy z ekspertami zewnętrznymi. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

#jurajskicertyfikatjakosci #zwiazekgminjurajskich #certyfikat #jura #jurakrakowskoczestochowska #slaskie #malopolskie 

 

czytano: 321 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2021-11-22 10:52:27

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna