Certyfikat MSIT dla Punktu Informacji Turystycznej w Bukownie.

Strona główna » Aktualności » Certyfikat MSIT dla Punktu Informacji Turystycznej w Bukownie.

wielkość tekstu: A | A | A

Certyfikat MSIT dla Punktu Informacji Turystycznej w Bukownie.

Podczas odbywającego się w dniu 3 grudnia Forum Informacji Turystycznej w Tarnowie, w którym wzięli udział przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz pracownicy punktów i centrów informacji turystycznej z całego kraju, małopolskim Punktom Informacji Turystycznej MSIT wręczone zostały certyfikaty, potwierdzające ich jakość.

Jednym z certyfikowanych punktów został Punkt Informacji Turystycznej w Bukownie.

Przypomnijmy, że Punkt Informacji Turystycznej w Bukownie powstał we wrześniu 2019 roku i prowadzony jest przez MOSiR Bukowno w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Punkt mieści się w Domu Turysty Tramp w Bukownie przy ul. Spacerowej 1. W sezonie letnim, w okresie od maja do września, punkt czynny jest siedem dni w tygodniu w godzinach 8.00-16.00. W pozostałym okresie punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w tych samych godzinach.

Turysta w Punkcie IT może otrzymać bezpłatne materiały oraz informacje o najbliższej okolicy, ciekawych miejscach w sąsiedztwie oraz głównych atrakcjach turystycznych województwa małopolskiego.
 
Może również odpocząć w wyznaczonym miejscu, skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi, toalety, otrzymać informacje dotyczące transportu w gminie i w powiecie.

Zapraszamy do korzystania z usług naszego Punktu Informacji Turystycznej w MOSiR Bukowno.

http://www.umbukowno.pl/m_gl.php?action=n&id=45&szbl=2&id_poz=10319

czytano: 614 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-12-12 15:03:37

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna