Zachęcamy bardzo gorąco do udziału w zbiórce na remont nowej Stacji Ratowniczej GOPR w Podlesicach.

Strona główna » Aktualności » Zachęcamy bardzo gorąco do udziału w zbiórce na remont nowej Stacji Ratowniczej GOPR w Podlesicach.

wielkość tekstu: A | A | A

Zachęcamy bardzo gorąco do udziału w zbiórce na remont nowej Stacji Ratowniczej GOPR w Podlesicach.

"Od 20 lat czuwamy nad bezpieczeństwem innych na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Spotykamy się z niebezpiecznymi sytuacjami na jurajskich ostańcach, w jaskiniach czy ruinach zamków. Pilnujemy, aby zawsze dotrzeć na czas do potrzebujących i udzielić im jak najszybszej pomocy."

"Jednak nasza praca wymaga wielu wyrzeczeń. Ciągły rozwój, szkolenia - wszystko to, żeby poszerzać swoje umiejętności, zdobywać nową wiedzę i radzić sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Pomimo wielu zmagań, nie jesteśmy w stanie pominąć wielu kwestii bezpieczeństwa, dlatego tym razem to my potrzebujemy Waszej pomocy."

"Planujemy poszerzyć naszą przestrzeń, która umożliwi nam odtworzyć sytuacji z miejsc, do których jeździmy na akcje ratunkowe. Rozbudowa stacji ratowniczej da nam szansę na podjęcie działań, które pomogą nam stawić czoło problemom, które możemy spotkać podczas akcji ratunkowych. Będziemy Wam ogromnie wdzięczni za najmniejszą nawet pomoc. Zbudujmy razem miejsce, które pozwoli nam jeszcze skuteczniej ratować życie!
Grupa Jurajska GOPR to: 50 ratowników kandydatów, 100 ratowników górskich, 30 000 godzin społecznych wypracowanych w ramach organizacji, również w dni wolne od pracy i święta."

"Cykl szkolenia ratownika Górskiego w Grupie Jurajskiej trwa minimum 3 lata, podczas których, kandydat na ratownika musi wykazać się umiejętnościami, wytrwałością oraz dużym zaangażowaniem. Staramy się tworzyć optymalne warunki do szkoleń, od tego zależy jakość naszych działań. Wspierając naszą inicjatywę, pomagasz nam ratować."

Zapraszamy również do licytacji, które przygotowali ratownicy Grupy Jurajskiej. Wylicytować można między innymi dzień z ratownikami.

Link do licytacji: www.charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=45459781

Wszystkie szczegóły apropo ZBIÓRKI znajdziecie Państwo na stronie:

https://chcepomagac.org/epicup_assignment/zbiorka-na-rozbudowe-stacji-ratowniczej-gopr-w-podlesicach-2/?fbclid=IwAR1-9Mk1KSLNOfylQbuzBreygMTh17eOQfW9eaW8uie8Fb5wyzlKos1vfUg

Facebook:
https://www.facebook.com/goprjura

 

czytano: 860 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-11-25 12:21:08

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna