ROZTAŃCZONE ŁAZY – PROPOZYCJE MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Strona główna » Aktualności » ROZTAŃCZONE ŁAZY – PROPOZYCJE MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

wielkość tekstu: A | A | A

ROZTAŃCZONE ŁAZY – PROPOZYCJE MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Jak odnaleźć się na parkiecie? Czy można szybko nauczyć się tańca w parach? Czy warto skorzystać z profesjonalnego kursu tańca dla par przygotowujących się np. do wesela? Miejski Ośrodek Kultury w Łazach rozpoczyna kilka kursów dla miłośników tańca lub osób stawiających pierwsze kroki na parkiecie.

      

Propozycje kursów tańca to uzupełnienie bogatej oferty Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. W ramach tzw. studium edukacji artystycznej osoby starsze i młodsze będą mogły w tym roku nauczyć się tańca. Nasze propozycje obejmują m.in. taniec nowoczesny, taniec ludowy w wersji towarzyskiej w ramach działającego w MOK Zespołu Tańca Ludowego „Niezapominajka” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor MOK w Łazach.       

Nowością są zajęcia tańca użytkowego dla dorosłych. Kiedyś wszyscy tańczyliśmy w parach na prywatkach, weselach, imprezach. Teraz to zanikło i naszą ofertę kierujemy do osób, które chcą powrócić do tańca w parach i kształcić swoje umiejętności – dodaje Piłka. Kurs w naszym ośrodku to także możliwość nauki kroków przed tzw. pierwszym tańcem party młodej na weselu. Można na takim kursie przygotować się do tego ważnego wydarzenia w życiu nowożeńców. Kurs tańca użytkowego dla dorosłych prowadzony jest pod okiem profesjonalnego instruktora. Tańczący poznają elementy tańca towarzyskiego, m.in. walca, tanga czy fokstrota – zachęca Grzegorz Piłka.    

Kurs tańca użytkowego rozpoczyna się w MOK Łazy już 3 października, zajęcia w każdy czwartek o godz. 19.00. Czas trwania to 75 minut. Zajęcia dla 1 grupy trwają około 3 miesięcy. Zajęcia w grupie dodają motywacji, są przeprowadzane na luzie i w miłej atmosferze przez instruktor Martę Muszczak. Można przyjść w parze lub solo.    

Z kolei zajęcia tańca nowoczesnego to nauka takich stylów jak m.in.: disco-dance, hip-hop, freestyle. Taniec nowoczesny to propozycja zajęć dla dzieci w różnym wieku. Zajęcia pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę ruchu, dają satysfakcję i poczucie spełnienia. W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia dają możliwość wszechstronnego rozwoju. Kształtują poczcie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację ruchową.      

Z kolei osoby zainteresowane tańcem ludowym mogą skorzystać z propozycji Zespołu Tańca Ludowego „Niezapominajka” To możliwość zapoznania się m.in. z polką, mazurem, polonezem, krakowiakiem, oberkiem i kujawiakiem. Tańce ludowe prowadzone są w wersji towarzyskiej, zatem w strojach typowych dla tańca towarzyskiego, a nie ludowego. 

Więcej o bogatej ofercie Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach na stronie MOK: www.moklazy.pl

ZAPRASZAMY TAKŻE NA NASZ PROFIL NA FB    

https://www.facebook.com/GminaLazyOfficial/?ref=ts&fref=ts

 

czytano: 1137 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-09-27 10:42:18

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna