Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2019 za nami

Strona główna » Aktualności » Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2019 za nami

wielkość tekstu: A | A | A

Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2019 za nami
 
Niestraszny nam upał, ogromny wysiłek, pot i zmęczenie. Jesteśmy naładowani pozytywną energią i zawsze pędzimy do przodu.  Tak też było 15 czerwca, gdy punktualnie o godzinie 9.00 , pasjonaci dwóch kółek zjawili się  pod Pałacykiem Szymańskiego, by uczestniczyć w corocznym rajdzie Odjazdowy Bibliotekarz. Każdy przyjaciel biblioteki, miłośnik książek i aktywnego spędzania wolnego czasu, mógł spróbować swych sił. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, w tym roku był to prawdziwy wyczyn. Żar lał się z nieba ale nasi uczestnicy dali radę. Jesteśmy dla nich pełni podziwu.  Imprezę objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski.  Życzył on wszystkim rowerzystom bezpiecznej drogi i udanej zabawy.

W pięknym słońcu ruszyliśmy wesoło na trasę. Po drodze chowaliśmy się w cieniu drzew i nabieraliśmy sił podczas postojów aby szczęśliwie dotrzeć na metę – Krępę w Gminie Ogrodzieniec.

Na miejscu czekał już na uczestników szereg atrakcji.  Po wodnej regeneracji przystąpiliśmy do rozmaitych  konkurencji literacko-sportowych: kalambury, rzut czapką, tworzenie opowiadania z użyciem jak największej liczby tytułów książek. Pomysłowość naszych rowerzystów dostarczyła wiele radości. Zwycięzcy otrzymali piękne albumy z najciekawszymi miejscami i zabytkami w Polsce.
Temperatura rosła z minuty na minutę, dodatkowo podnosiło ją ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek oraz dająca wiele emocji loteria fantowa.  W tym roku dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU, każdy mógł liczyć na fantastyczne nagrody. Wśród najciekawszych znalazły się następujące fanty: książki, plecaki, bidony, latarki, pompki do roweru, przewodniki i mapy turystyczne.

Wszystkim dziękujemy za wytrwałość w dążeniu do celu i aktywny udział w naszych zabawach. Zapraszamy za rok.

Imprezę „Sfinansowano ze środków Fundacji PZU”

 

czytano: 514 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-07-08 11:40:46

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gmin
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna