Kalendarium imprez na Jurze w 2018 roku.

Strona główna » Aktualności » Kalendarium imprez na Jurze w 2018 roku.

wielkość tekstu: A | A | A

Sezon turystyczny tuż tuż. Już teraz zapoznaj się z najważniejszymi propozycjami imprez na terenie gmin członkowskich Związku Gmin Jurajskich.

Bolesław        www.gminaboleslaw.pl

5 maj – Krzykawka (Gmina Bolesław) - Polana Nullo w Krzykawce i Dworek w Krzykawce: 155 rocznica Bitwy pod Krzykawką

2 czerwiec – Bolesław – Bolesławski Park i Dwór w Bolesławiu: Święto Gminy Bolesław

29.08-01.09 / 02.09.- Bukowno i okolice oraz MOK w Bukownie: IV Bukowieński Plener Artystyczny "U stóp Diablej Góry" / Dożynki Gminne

22 wrzesień – Hutki– plac przy świetlicy: 12 Bieg Przełajowy im. Jerzego Łaskawca

Bukowno                              www.bukowno.pl

20 kwiecień – Bukowno – Miejski Ośrodek Kultury: Diabla Góra: 26 Sejmik Poetycki "Pod Diablą Górą"

16-17 czerwiec – Bukowno - Stadion MOSiR: Dni Bukowna

29.08-01.09 - Bukowno i okolice oraz MOK w Bukownie: IV Bukowieński Plener Artystyczny "U stóp Diablej Góry"

8 wrzesień – Bukowno - Teren Bukowna zakończenie w MOK Bukowno: „VIII Marsz Nordic Walking Moda na zdrowie"

Częstochowa                       www.czestochowa.pl

15 – 16 czerwiec – Częstochowa – Park Lisiniec: Festiwal Frytka Off-jazd (8. edycja)

28 lipiec – Częstochowa - Amfiteatr - Promenada im. Cz. Niemena: Hip Hop Elements Festival vol. 9

18 sierpień – Częstochowa - Plac Biegańskiego: Festiwal Retro Częstochowa

24-25 sierpień – Częstochowa - Błonia Aleja Wyzwolenia (dzielnica Północ): 26. Dni Częstochowy

Dąbrowa Górnicza              www.dabrowa-gornicza.pl

8 kwiecień – Dąbrowa Górnicza – Pogoria III i IV: XI Półmaraton Dąbrowski

1-3 maj – Dąbrowa Górnicza - Pogoria III, Fabryka Pełna Życia: Dębowy Maj Festiwal

25- 27 maj - Dąbrowa Górnicza – Fabryka Pełna Życia, Park Hallera: Dni Dąbrowy Górniczej

14-23 wrzesień – Dąbrowa Górnicza - Pałac Kultury Zagłębia: XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

Gołcza                                    www.golcza.pl

19 sierpień - Przybysławice - boisko sportowe: Żniwogranie

10 październik – Czaple Małe -  centrum wsi: Piknik Niepodległościowy

11 listopad – Gołcza - Hala Sportowa: Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 

Janów                                    www.janow.pl

20 maj – Siedlec– Szkolne Schronisko Młodzieżowe: IV Pustynna Ośmiornica

17 czerwiec – Gmina Janów: VIII Jurajski Puchar Nordic Walking

24 czerwiec – Żarki/Niegowa/Złoty Potok: II Ogólnopolski Maraton Rowerowy MTB

18 – 21 lipiec – Złoty Potok / Olsztyn: II Jurajskie Balonowe Mistrzostwa Polski, Podniebny Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Swinging Golden Stream”

4 – 5 sierpnia – Złoty Potok  : XXII Święto Pstrąga 

Jerzmanowice-Przeginia    www.jerzmanowice-przeginia.pl

3 czerwiec – Przeginia - Plac przy nowej remizie OSP: Powitanie Lata Impreza cykliczna o charakterze rozrywkowym.

23 czerwiec – Jerzmanowice - Boisko sportowe: Noc Świętojańska

8 lipiec – Racławice - Boisko sportowe przy kościele: Święto Baby

9 listopad – Jerzmanowice– Chochołowy Dwór: Wieczór Naszej Niepodległości

Klucze                                    www.gmina-klucze.pl

czerwiec – Klucze: Pustynna Burza

czerwiec – Golczowice: Rocznica bitwy pod Golczowicami – Powstanie Styczniowe

listopad – Bydlin - cmentarz z mogiłą legionistów, Szkoła Podstawowa w Bydlinie: Setna rocznica zakończenia I wojny światowej i 104 rocznica bitwy pod Krzywopłotami

11 listopad – Bydlin - Szkoła Podstawowa (start biegu), boisko (meta): XXII Międzynarodowy Bieg Uliczny Szlakami Walk Legionistów

Koziegłowy                           www.kozieglowy.pl

23 czerwiec – Koziegłowy - Kompleks Sportowy ,,ORLIK”: Słowiańska Noc Zakochanych w Koziegłowach

21-22 lipiec- Koziegłowy- Centrum Rekreacji przy MGOPK: Dni Gminy i Miasta Koziegłowy w Koziegłowach

18-19 sierpień – Gniazdów - Tor T.R.E.C.: IV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z Kopyta”

Kraków                                 www.krakow.pl

Wydarzenia całoroczne - Krakowskie Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości               

Styczeń –grudzień 2018 -  Muzeum Narodowe w Krakowie  Gmach Główny: Wystawa „Wyspiański”

Kroczyce                               www.kroczyce.pl

23-25 luty oraz 19-21 sierpień - Lgota Murowana – Hotel Fajkier: Jurajski Festiwal fotograficzny / Photo Summer Day - Międzynarodowy Dzień Fotografii

29 kwiecień oraz 23 wrzesień – Lgota Murowana– Hotel Fajkier: Jurassic Forest Run -Jurajski Bieg Leśny

16 czerwiec – Kroczyce – Amfiteatr w Kroczycach: Kroczyckie Wianki

22 lipiec – Kroczyce - Amfiteatr w Kroczycach (w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych – Dom Kultury w Kroczycach): Festiwal piosenki poetyckiej, 28 lipiec: Piknik strażacki

8 wrzesień – Kroczyce – Amfiteatr: Święto Kluchy

Lelów                                    www.lelow.pl

12 sierpień – Lelów – plac szkolny: Regionalny Dzień Pszczelarza

17-19 sierpień – Lelów - Stadion Sportowy: Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej „XVI Święto Ciulimu – Czulentu”

2 wrzesień – Lelów: Piknik Rybny

29 wrzesień – Mełchów: 155. rocznica Bitwy pod Mełchowem 

Łazy                                       www.nowe.lazy.pl

18-19 maj – Łazy– Zalew Mitręga: Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych

czerwiec – Łazy – Stadion Miejski: Gminne Zawody Strażackie  połączone z akcją  „Bezpieczne wakacje w Gminie Łazy”

30.06-01.07 – Łazy– Zalew Mitręga: Dni Łaz 2018

1 lipiec – Łazy– Zalew Mitręga: Dni Łaz 2018

sierpień – Ciągowice: Festiwal Zalewajki

Mstów                                  www.mstow.pl

15 – 16 czerwiec – Siedlec - Grodzisko Gąszczyk w Siedlcu: Piknik Rycersko – Archeologiczny

23 czerwiec - Mstów - stadion LKS Warta: Noc Świętojańska

30 czerwiec – Srocko: Jurajski Puchar Nordic Walking

8 wrzesień - Mstów - stadion LKS Warta w Mstowie: Święto Jabłka

Myszków                              www.miastomyszkow.pl

czerwiec – Myszków - Kompleks Rekreacyjno – Sportowy „Dotyk Jury”, Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Myszkowie: Bieg V Stawów

9 czerwiec – Myszków - Miejski Dom Kultury: Przedstawienie charytatywne

30.06-01.07 – Myszków - Plac Dworcowy: Dni Myszkowa

sierpień – Myszków - Kompleks Rekreacyjno –Sportowy „Dotyk Jury”: Pożegnanie Lata

Niegowa                               www.niegowa.pl

17 czerwiec – Niegowa - Amfiteatr przy boisku sportowym: Festyn „Powitanie wakacji”

24 czerwiec – Żarki/Niegowa/Złoty Potok: II Ogólnopolski Maraton Rowerowy MTB

12 sierpień – Łutowiec: Piknik paleontologiczny

26 sierpień – Niegowa - Amfiteatr przy boisku sportowym: Dożynki w Niegowie

listopad – Niegowa – Gminny Ośrodek Kultury: Międzypowiatowy Przegląd Kapel Weselnych

Ogrodzieniec                       www.ogrodzieniec.pl

26 – 27 maj – Podzamcze– Zamek Ogrodzieniec: Międzynarodowy Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza – XV Najazd Barbarzyńców – Igrzyska Władców

17 czerwiec – Podzamcze– Gród na Górze Birów: Podróż z Gandalfem

7-8 lipiec – Podzamcze – Zamek Ogrodzieniec: Wrota Czasu

4-5 sierpień - Podzamcze– Zamek Ogrodzieniec: XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski

24-26 sierpień – Ogrodzieniec / Podzamcze– Zamek Ogrodzieniec: Święto Gminy Ogrodzieniec

Olsztyn                                  www.olsztyn-jurajski.pl

8 kwiecień - Olsztyn - Błonia zamkowe przy Spichlerzu w Olsztynie: Jurajski Puchar w Nordic Walking

18 – 21 lipiec – Olsztyn / Złoty Potok: II Jurajskie Balonowe Mistrzostwa Polski, Podniebny Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Swinging Golden Stream”

21-22 lipiec Olsztyn – Rynek: III Jurajski Festiwal Sztuki i Wina

21 październik – Olsztyn - Błonia zamkowe przy Spichlerzu: Hubertus

Pilica                                      www.pilica.pl

5 maj – Pilica – Rynek: III Gminny Dzień Strażaka

26 sierpień – Pilica – Plac nad Zalewem: Gminne Święto Plonów Pilica 2018

22 wrzesień – Smoleń - Zamek Pilcza w Smoleniu: II Turniej Rycerski

9 grudzień – Pilica – Rynek: III Jarmark Świąteczny

Poraj                                      www.aktywnyporaj.pl

13-15 lipiec – Jastrząb– OSWiR Jastrząb Marina Poraj: Dni Gminy Poraj

4-5 sierpień – Żarki Letnisko– Amfiteatr: XII Folkloriada Jurajska. V Festiwal Kapel Podwórkowych

18 sierpień – Choroń - Aleja Lipowa Choroń: VIII Chorońskie Prażuchy, V Święto Miodu

6-8 październik – Zalew Porajski: Regaty o Błękitną Wstęgę Poraja

Poręba                                  www.umporeba.pl

19 kwiecień – Poręba - Miejski Ośrodek Kultury: Spotkanie z Aleksandrem Dobą i projekcja filmu „Happy Olo – Pogodna Ballada o Olku Dobie”

25 maj – Poręba - Miejski Ośrodek Kultury: Koncert zespołu Sugarfree z okazji Dnia Matki

8 wrzesień – Poręba – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji: Światowy Festiwal Prażonek

10 październik – Poręba - Miejska Biblioteka Publiczna: Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Przyrów                                www.przyrow.pl

I dekada kwietnia – Przyrów - Hala sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym: ETNOSTRADA Gminy Przyrów

23 czerwiec – Przyrów - teren rekreacyjno - sportowy „Brzózki”: Festyn rodzinny „Powitanie Lata”

30.06-01.07 - Przyrów - teren rekreacyjno - sportowy „Brzózki”: Dni Przyrowa z Jurajską rybą

1 lipiec - Przyrów - teren rekreacyjno - sportowy „Brzózki”: Dni Przyrowa z Jurajską rybą

19 sierpień - Przyrów - teren rekreacyjno - sportowy „Brzózki”: Dożynki Gminne „Przyrów 2018”

Siewierz                                www.siewierz.pl

24 marzec – Siewierz – Rynek Siewierski: Siewierski Jarmark Wielkanocny

2-3 czerwiec – Siewierz - Błonia zamku siewierskiego: 56. Dni Ziemi Siewierskiej

28-29 lipiec – Siewierz - Błonia zamku siewierskiego: VII Turniej Rycerski „Bitwa pod Siewierzem”

16 grudzień – Siewierz – Rynek Siewierski: Jarmark Bożonarodzeniowy

Skała                                      www.skala.pl

1-3 czerwiec – Skała – Plener przy hali sportowej: Dni Skały

17 czerwiec –Skała - Plac Konstytucji 3 Maja w Skale: XVI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych

11-18 listopad – Skała - Rynek w Skale, Hala Sportowa w Skale: Gminne Uroczystości z okazji 100 lecia Niepodległości i Święta Patronki Misata Skała Bł. Salomei

Sławków                               www.slawkow.pl

12 maj – Sławków – Szkolne Schronisko Młodzieżowe: Marsze na Orientacje SŁAW-INO i HARC-IN

26 maj – Sławków: IV Bieg Republiki Sławkowskiej

8-10 czerwiec - Sławków – Rynek: Dni Sławkowa 2018, IV Sławkowski Festiwal SŁAW-ART.

25 sierpień - Sławków - Ruiny zamku biskupów krakowskich i Park Miejski: Jarmark Jakubowy

Sułoszowa                            www.suloszowa.pl

2-3 czerwiec – Pieskowa Skała: XI Dni Kultury Staropolskiej na Zamku w Pieskowej Skale

lipiec – Pieskowa Skała – Zamek Pieskowa Skała: Noc Muzeum na Zamku w Pieskowej Skale

21 lipiec – Pieskowa Skała – Zamek Pieskowa Skała: Noc w Muzeum

26.08. lub 02.09. – Sułoszowa - Teren obok budynku Centrum Kultury w Sułoszowej: Dożynki gminno-parafialne

Trzebinia                               www.trzebinia.pl

5 maj – Kraków-Trzebinia: Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków – Trzebinia

23-24 czerwiec – Trzebinia – Plac przy ul. Ochronkowej: XXIV Dni Trzebini

26 sierpień – Trzebinia – Dwór Zieleniewskich: Herbatka u Zieleniewskich czyli Piknik w stylu Retro

23 wrzesień – Chechło – Zalew Chechło: Chechło Run

Trzyciąż                                 www.gminatrzyciaz.pl

15 sierpień – Imbramowice - Stary Cmentarz, Plac przed remizą: Obchody 155 rocznicy Powstania  Styczniowego , 100 lecia odzyskania niepodległości  oraz Dnia Żołnierza Polskiego              Imbramowice

30 wrzesień – Gmina Trzyciąż: Święto Ziemniaka

Wielka Wieś                         www.wielka-wies.pl

16 czerwiec – Biały Kościół - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu: Biegnij z ojcem do Ojcowa V

16 czerwiec – Modlnica – Amfiteatr : Festiwal Godki Krakowskiej

7-8 lipiec – Bębło - boisko LKS Orzeł Bębło 1948: XV Dni Gminy Wielka Wieś

11 listopad – Biały Kościół Gminny Ośrodek Kultury i Sportu: VII Niepodległościowa Jedenastka - Bieg Niepodległościowy

Włodowice                           www.wlodowice.pl

9 czerwiec - Hucisko: III Bieg JUR(a)UN

9-10 czerwiec – Hucisko: VIII Otwarte Dni Wspinania

1 lipiec – Włodowice – Plac przy Gimnazjum: Jurajskie Spotkania – Dni Włodowic

Zabierzów                            www.zabierzow.org.pl

5 maj – Gospodarstwo Rybackie Dolina Będkowska: IX Rowerowa Familiada z Wójtem Gminy Zabierzów

2-3 czerwiec – Zabierzów – Rynek: Dni Gminy Zabierzów, 10 czerwiec – Rudawa - Stacja Diagnostyczna MOSUR: XIV EKO Jurajski Półmaraton

7-8 lipiec – Bolechowice:  Piknik Ekologiczny

16 wrzesień – Dolina Będkowska - Gospodarstwo Agroturystyczne BRANDYSÓWKA: XII EKO Bieg po Dolinie

Zawiercie                              www.zawiercie.eu

8-10 czerwiec – Zawiercie – OSiR w Zawierciu oraz MOK „Centrum” w Zawierciu: Dni Zawiercia

18 sierpień (data może ulec zmianie) – Skarżyce: Święto Polskiego Chochoła

9 wrzesień – Zawiercie i okolice - OSiR Zawiercie: IV Jurajski Półmaraton Zawierciański, II Półmaraton MTB Zawierciański

23 wrzesień (data może ulec zmianie) Zawiercie – Park Miejski im. Adama Mickiewicza: „Bieg po serce Jurajskiego Zbója”

Zielonki                                www.zielonki.pl

25 marzec – Bibice– Rynek: Gminny Przegląd Pucheroków

10 czerwiec – Gmina Zielonki: V Rajd Rowerowy

9 wrzesień – Zielonki – Park Miejski: XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

16 wrzesień – Gmina Zielonki: IV Marchewkowy Półmaraton

Żarki                                      www.turysykazarki.pl

6 czerwiec – Żarki - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie: Industriada w Starym Młynie w Żarkach

24 czerwiec – Żarki/Niegowa/Złoty Potok: II Ogólnopolski Maraton Rowerowy MTB

29-30 czerwiec – Żarki - Teren rekreacyjny przy ul. Steinkellera: Dni Żarek z Jurajską Rybą

15 lipiec – Żarki - Stary Rynek w Żarkach: „Kubańskie rytmy na Starym Rynku w Żarkach”

11 sierpień – Żarki - Stodoła pośrodku Targowiska Miejskiego w Żarkach: Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole

Żarnowiec                            www.zarnowiec.pl

czerwiec – Żarnowiec - Teren Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

15 lipiec – Udórz - Udórz-Kaplica, Wąwóz: Rocznica upamiętniająca poległych żołnierzy Batalionu „Parasol”

28-29 lipiec – Żarnowiec - Stadion Sportowy: XXII Dni Żarnowca

wrzesień – Udórz - Stadnina Koni w Udorzu: Czempionat Koni Ras Szlachetnych

czytano: 6478 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2018-03-27 09:29:37

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gmin
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64 | 32 673 37 98
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • IMG_9120
  • IMG_9085
  • IMG_1252
  • IMG_6179
  • DJI_0083
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna