PIKNIK W STYLU PRL NA 30-LECIE WOLNOŚCI I OTWARCIE ZREWITALIZOWANEJ PRZESTRZENI W ŁAZACH

Strona główna » Aktualności » PIKNIK W STYLU PRL NA 30-LECIE WOLNOŚCI I OTWARCIE ZREWITALIZOWANEJ PRZESTRZENI W ŁAZACH

wielkość tekstu: A | A | A

Saturator, kartki na żywność oraz kolejki doskonale znane z minionej epoki. Łazy organizują „Piknik w stylu PRL”. Imprezę z „przymrużeniem oka” zaplanowano na 8 czerwca (sobota).

W ten nietypowy sposób chcemy uczcić 30 rocznicę wolności i „Solidarności”, czyli pierwszych wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. To też otwarcie zrewitalizowanej części miasta – podkreśla Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Skoro „Piknik w stylu PRL”, to musi pojawić się saturator z wodą mineralną, kartki na reglamentowane produkty, eksponaty z tamtej epoki. Starsi przypomną sobie tamte czasy, a młodsi zobaczą, jak ciężko wtedy się żyło. Liczę na liczny udział naszych mieszkańców i wspólną zabawę przy okazji otwarcia terenu po ogródkach działkowych. Będą quizy, konkursy, może utworzy się długa kolejka do reglamentowanych produktów i powstanie komitet kolejkowy. Będzie wesoło i radośnie – zaznacza Maciej Kaczyński. 

Zmodernizowany teren w sąsiedztwie osiedla Podlesie to nowa, przyjazna przestrzeń dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Można tutaj pojeździć na rolkach, hulajnogach, jest dużo zieleni i plac zabaw. Rewitalizacja terenu po byłych ogródkach działkowych w Łazach, to kolejny etap przebudowy miasta. Po odnowieniu centrum, modernizacji dworca kolejowego i remoncie starego parowozu, prace przeniosły się na drugą stronę torów rozdzielających miasto, czyli w rejon osiedla Podlesie. 

Chcieliśmy utworzyć nowoczesne i przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu dla mieszkańców tej części miasta. Zmiana tej części Łaz, projekt nowej przestrzeni był konsultowany z mieszkańcami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi i pobliską szkołą. Pobliskie osiedle jest zatłoczone, brakowało jego mieszkańcom tego typu przestrzeni, gdzie mogą spędzić wolny czas i zorganizować np. festyn osiedlowy. Teraz takie miejsce powstało – dodaje Burmistrz Łaz. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych.

Łazy podzielone są na dwie części linią kolei warszawsko-wiedeńskiej.


W minionych latach rewitalizowano wschodnią część miasta, czyli centrum. Teraz trwają inwestycje w zachodniej części miasta. Oprócz zakończonej przebudowy terenu po ogródkach działkowych, trwa również remont i adaptacja zniszczonego budynku tzw. KTS-u na nowoczesne Centrum Usług Społecznych.

ZAPRASZAMY TAKŻE NA NASZ PROFIL NA FB

https://www.facebook.com/GminaLazyOfficial/?ref=ts&fref=ts

 

czytano: 1878 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-05-30 12:41:23

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna