Uprzejmie informujemy użytkowników dróg i mieszkańców, że w dniach 17-19 maja 2019 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w związku z rozgrywanym Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „SZLAKAMI JURY” 2019. W gminie Żarki utrudnienia na ścieżce w najbliższy piątek od Przewodziszowic do Czatachowy przy strażnicy, w niedzielę w Kotowicach. Oto szczegóły.
W dniu 17 maja 2019r. ścieżka rowerowa Przewodziszowice, Czatachowa, w godz: 14:00 do 18:00 tj. Trasa 2a, 3a zamknięta dla turystów rowerowych.
W dniu 18 maja 2019r. w godz. 09:00-13:00 droga Hucisko – Zdów – Hucisko zamknięta objazd do Zdowa przez Młyny.
W dniu 18 maja 2019r. w godz: 15:00 – 20:30 na terenie Gmin Kroczyce i Niegowa droga z Kroczyc przez Dzibice, Sokolniki, Bliżyce, Zdów , Hucisko, Podlesice , Kroczyce ruch ograniczony. Pojazdy poruszają się z kierunkiem jazdy kolarzy, należy stosować się do poleceń policji i służb porządkowych.
W dniu 19 maja 2019 w godz. 10:00-15:00 na terenie Gminy Niegowa w miejscowościach: Niegowa, Antolka, Tomiszowice, Bliżyce, Mirów. Gmina Włodowice miejscowości: Zdów, Hucisko. Gmina Żarki miejscowość Kotowice. ruch ograniczony. Poruszanie się pojazdów z kierunkiem jazdy kolarzy, należy stosować się do poleceń policji i służb porządkowych.
Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej
Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej
Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej
Pozostań z nami w kontakcie
Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).