Basen z dotacją w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Basen z dotacją w Żarkach.

wielkość tekstu: A | A | A

Basen z dotacją w Żarkach.

Gmina Żarki zrewitalizuje teren basenu w Żarkach. Powstanie również ścieżka rowerowa i parkingi. Została przyznana dotacja na rewitalizację niecki basenowej oraz terenu przyległego. Wartość zadania wynosi 2 664 510,00 zł, a pozyskane środki unijne stanowią kwotę  95 proc. wartości zadania. Gmina dokłada 133 225, 50 zł.

Zapadła już decyzją zarządu Województwa Śląskiego  o ostatecznym podziale środków  w ramach konkursu w zakresie Rewitalizacji oraz infrastruktury społecznej i zawodowej. Gmina Żarki otrzymała dotację dla projektu pt. „Rewitalizacja obszaru rekreacji przy ul. Wierzbowej w Żarkach Gmina Żarki”.

- To bardzo dobra wiadomość. Projekt był bardzo oczekiwany w Żarkach. Zakłada przebudowę niecki basenowej wraz z otoczeniem oraz budowę ścieżki rowerowej – mówi burmistrz Klemens Podlejski. - W ramach dofinansowanego projektu zostanie wykonana: niecka basenu wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych, ścieżka rowerowa, parking.

Niecka basenu (2 684,0 mkw) pozostanie w tym samym miejscu, będzie wykonana w formie wanny z betonu pogrążonej w terenie wokół której zaprojektowano deptak na którym zlokalizowano elementy małej architektury takie jak latarnie parkowe i ławki. Basen podzielono na dwie strefy: dla umiejących pływać oraz brodzik głębokości 50cm dla dzieci. Obie części będą połączone przejściem.  W części głębokiej zlokalizowano wysunięty pomost do skakania do wody.

Wokół basenu zaprojektowano alejki parkowe o nawierzchni szutrowej oraz prysznic wolnostojący i miejsce do palenia ogniska i grillowania.

Parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz odwodnieniem, będzie liczył 44 miejsca postojowe – w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Powstanie ścieżka rowerowa asfaltowa o szerokości 3 m biegnącą wzdłuż zachodniej granicy terenu wraz z zjazdami z ulic Wierzbowej i Sosnowej. Ponadto wykonane zostanie oświetlenie terenu kąpieliska.

– Będą to różne punkty świetlne wokół niecki basenu i przy ścieżkach spacerowych zaprojektowano latarnie parkowe, przy boiskach do piłki plażowej zaprojektowano naświetlacze na słupach, wzdłuż chodnika od ul. Wierzbowej do basenu zaprojektowano oprawy parkowe w postaci słupków wysokości ok. 1 m, teren parkingu oświetlają dwie latarnie, dodatkowo zaprojektowano iluminację basenu w formie opraw w ścianach basenu 50cm poniżej poziomu wody – wyjaśnia burmistrz.

Integralną częścią projektu jest budowa zaplecza sanitarnego, która już się rozpoczęła w tym roku z dofinasowaniem unijnym. Zaplanowano w nim  pomieszczenie magazynowe do przechowywania wyposażenia obiektu typu leżaki, parasole zacieniające oraz sprzęt dla ratowników i służb porządkowych – wyjaśnia burmistrz K. Podlejski. - W części sanitarnej dwie toalety z natryskami: męska i damska, oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych i pomieszczenie porządkowe. 

czytano: 912 razy

autor: jura.info.pl

data dodania: 2019-04-04 11:53:28

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Długość pasma Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 kmdalej 
  • Najbardziej reprezentatywną częścią Jury Krakowskiej jest Płaskowzgórze Częstochowskie. Jedną z cech tego obszaru jest występowanie bezwodnych dolinek, wśród których najpiękniejszą jest bez wątpienia Dolina Wiercicy ze źródłami Zygmunta i Elżbietydalej 
  • Budowę Wyżyny Krakowskiej południowej charakteryzuje występowanie równoleżnikowo przebiegających rowów i zrębów tektonicznychdalej 

Pozostań z nami w kontakcie

Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać informacje o aktualnej ofercie i wydarzeniach.

Zamek Smoleń
Wzgórze Kromołowiec
Zamek Ogrodzieniec
Ojcowski Park Narodowy
0 lat
0 gminy
0 kilometrów szlaków
0 polubień
Facebook
Instagram

Związek Gmin Jurajskich
pl. Wolności 42, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: 32 673 33 64
e-mail: biuro@jura.info.pl

  • DSC_0081
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz_1
  • Zamek_w_Udorzu_fot._Rafal_Rebisz
  • Zamek_siewierski_fot._Rafal_Rebisz
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska, potocznie zwana po prostu Jurą, stanowi fragment rozległej Wyżyny Śląsko - Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nie przekraczającej 20 km (na północy - do kilku km, w rejonie Krzeszowic - 40 km). Na zachodzie Jura sąsiaduje z Wyżyną Śląską i Kotliną Oświęcimską, od których oddziela ją (miejscami wysoki) dochodzący do 100 m próg denudacyjny (zwany również kuestą, której jeden stok jest długi i łagodny, natomiast drugi bardzo krótki i stromy).
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna